Bina içi tesisat

trifaze sigorta ile w otomatlar arası kabloları incelemek gerekir hatta sigortaları atan hattın kolon hatlarıda dahil sorun iç tesisatta değil.

aradaki kabloları değiştim 1p lerin üzerindeki atlama barasını defalarca söktüm taktım belki bi ark falan veya gevşek bi yer varmıdır diyerek defalarca kontrol ettim :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu tip arızaları bulmak kolay değil en etkili yöntem sigortaları atan dairelerin sayaç grişlerine 30 ma kak rolesi bağla arızaya bölgesini belirle

bu tip arızaları bulmak kolay değil en etkili yöntem sigortaları atan dairelerin sayaç grişlerine 30 ma kak rolesi bağla arızaya bölgesini belirle
abi adam gözümün önünde w otomat düştü tekrar kalktı diyor sen kaçak akım rölesi diyon gönderme fakirimi tekrar oraya çarpılacak nasılsa sen yaptır ben parasını verecem demiş adama ne güzel :)

kardeşim sayaçların çıkışında zaten kak röresi var yanlız daire sahiplerinin isteği üzerine onlar iptal edilip yerine 4 p otomat takıldı ama mesele tek 1 dairede ayrıca daire 1 yıldır kullanılıyor arıza yeni meydana geldi

abi adam gözümün önünde w otomat düştü tekrar kalktı diyor sen kaçak akım rölesi diyon gönderme fakirimi tekrar oraya çarpılacak nasılsa sen yaptır ben parasını verecem demiş adama ne güzel :)

biraz önce aklıma şöyle bişey geldi daireye gelen 5x6 kabloyu otomatları iptal edip direk tesisata bağlayam NE OLACAKSA BİRAN ÖNCE OLSUN :D:D:D

kardeşim sayaçların çıkışında zaten kak röresi var yanlız daire sahiplerinin isteği üzerine onlar iptal edilip yerine 4 p otomat takıldı ama mesele tek 1 dairede ayrıca daire 1 yıldır kullanılıyor arıza yeni meydana geldi
daire sahiplerinin isteği üzerine iptal edildiyse arızayıda onlar çözsün sizin isteğiniz üzerine

buldum sen sigortaların hepsini buşona cevir bakalım atınca buşon değiştirmeye gelen olacakmı bide yanınıza bir imam al sana ghost busters :D

buldum sen sigortaların hepsini buşona cevir bakalım atınca buşon değiştirmeye gelen olacakmı bide yanınıza bir imam al sana ghost busters :D

yok artık oda olursa zaten orda ruhumu teslim ederim artık :)

bence mesele tek bir dairede değil kak rolelerini iptal ettirdilerse birden fazla sorunla karşılaşacağın belli sorunlu bir yer olduğu belli uzak durmak gerekir.

sorun sadece kak roleleri ve sigorta olsa bende şohpen falan varsa ısıtmaya geçtiği sızmadan kaynaklanan bir şey diye bilirdim ama olay baska çünkü fazla toprakta birleşince sigortanın atmadığına denk geldim ama sayaç manyak yazıyor sanki yerinden çıkacakmış gibi dönüyor

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri