s7 200 analog

selam arkadaşlar s7 200 de anolog okuma çok kolay kısaca size anlatayım
girişe bagladıgınız bilgiyi ekranda görmek istiyorsanız AIWO okunuyor direk ekrana sayı atıyor maksimum 32000 degeri çıkıştada max deger gönderme 32000 oluyor AQWO ÇIKIŞ NORMALDE KAPALI KONTAK KOY S7 200 MAIN SAYFASINA SONRA ONA MOVW KOMUTUNU BAGLA DOWLAND ET SONRA RUN YAP PLC Yİ SONRA PROGRAM STATUS A GİR VE DEGER EKRANDA GÖZÜKECEK O DEGERİ AL İSTEGİNİ YAP TOPLA CIKAR ÇARP GERİSİ SANA KALMI ANOLOG ÇIKIŞTA 32000 MOW LA GÖNDERİRSEN ÇIKIŞTA 10 VOLT ALIRSIN YAPAMASSAN BENİ ARA BEN SANA KONTROL KALEM SİTESİNDEN ANLATAYIM 0546 853 86 52 NUMARAM BEN YAPTI ÇALIŞTIRTIM ANOLOGLA MOTOR BİLE SÜRDÜM.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
s7-200 ler için siwarex micro scale, tartım elektroniği, modülü bulunmaktadır...

Arkadaşlar yardımınıza ihityacım var?<br><br>S7 200 Plc var elimde...<br><br>sistem üretim hattında akan kağıdıdın (genişliği 2000-2450mm arası değişmekte) sıcaklığını uzak mesafeden ölçmeli ve sıcaklık bilgisini pano üzerine yerleştirilen bir bir sıcaklık sensörü ile 0-10 v arası çıkış vermektedir. bunu nasıl plcye bağlarım ve komut yazarım. yardımlarınız bekliyorum.<br><br>daha önceden de hiç bu analog girişler hakkında hiç çalışma yapmadım.

Kardeş yanlış anlamadıysam 0-10 V. veren Analog sensör mevcut, öyle değilse önce onu temin etmelisin.
S7 200 modelini yazmamışsın eğer CPU 224XP modeli değilse üzerinde analog giriş olmaz bu durumda analog giriş modülü almalısın(elinde yoksa tabi.... Ben olsam üzerine az daha koyarım S7 1200 cpu alırım).
Alman gerken modül EM 231 veya EM 235 olabilir.
Eğer oda var diyorsan, o zaman helva yapmaya başlamak için nerede takıldığını sor cevaplayalım. :)

S7-200 plc'nin bildiğim kadarıyla loadcell modülü yok siz araya 4-20ma veya 0-10v çıkış veren bir cihaz koyacaksınız. Bu cihazdan okuyacağınız analog değeri 4 işlem kullanarak gerçek değeri bulacaksınız. Analog modül girişi 12 bit çözünürlüğe sahiptir buna da ayrıca dikkat etmeniz gerekir.
Siteye biraz araştırırsanız analog değerin nasıl okunduğu ile ilgili konular var.

S7-200 plc'nin bildiğim kadarıyla loadcell modülü yok siz araya 4-20ma veya 0-10v çıkış veren bir cihaz koyacaksınız. Bu cihazdan okuyacağınız analog değeri 4 işlem kullanarak gerçek değeri bulacaksınız. Analog modül girişi 12 bit çözünürlüğe sahiptir buna da ayrıca dikkat etmeniz gerekir.
Siteye biraz araştırırsanız analog değerin nasıl okunduğu ile ilgili konular var.
Cevap verdiğiniz mesaj 2007 yılına ait lütfen konunun tamamını (en azından sonlardaki mesajları) okuyarak cevap veriniz. Ayrıca S7 200'ün loadcell modülü vardır (Swarex) belki lazım olur. :)

1- Bu sıcaklık ölçme cihazı var mı yok mu? Var ise pano üzerinde gösteriyor ve gösterdiği değere göre 0-10 volt çıkış veriyor mu?

2- PLC sistemin nasıl bir sistem Scada ya mı bağlı. Kendi HMİ (ekranı) mı var. Amacın sıcaklığı grafiksel izlemek ve kaydetmek mi. Sadece görmek mi. Tek noktadan mı ölçmek istiyorsun. PLC ve girdikten sonra ne yapacaksın.

mustafa bey kalibrasyon içinde bir örnek verebilirmisiniz.td 200 den kalibre etmek istiyorum.loodcell modülü kullanmıyorum.0-10 v çevirici var.lütfen kolaygelsin.acıklamalı olursa sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri