s7 200 analog

arkadaşlar mehaba s7 200 ile agırlık ölcmek istiyorum analog nasıl okunur vekalibrasyonu pırogramın icinde hesaplaması nasıl olur acil yardım istiyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
s7 200 ile ağırlık ölçme için aşağıdaki linkteki kartı kullanman en doğrusudur. Tartıdan analog sinyal alıp onu işlemenin tartım doğruluğunu olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Forum kurallarında yukardaki linke engel olacak bir madde göremedim. Bu link bir reklam değil. Sorulan sorunun doğrudan cevabını içermektedir. Bu linki vermeden bu soru nasıl cevaplanabilir bilemiyorum. İlgili siteden kopyala yapıştır yapmak ta etik değildir. En azından kaynak göstermek gereklidir diye düşünüyorum. Linkin sizin değiştirdiğiniz hali ile soruyu sorana veya benzer konuyu araştırana da bir faydası yokur.

Sayg.

Sayın jelektrikci Forum kurallarını dikkatle okursanız şöyle bir madde bulunduğunu görebilirsiniz.

*Kazanç elde etmek üzere site ve Türkçe içerikli mesleki forum reklamları yasaktır.

Türkçe içerikli Mesleki forum linkleri vermek yasaktır.

Forum Kurallarını Okuyunuz!

jelektrikci ' Alıntı:
1) verdiğim link forum linki değildi. abdullahkoçak'ın ihtiyacı olan malzemenin piyasaya çıktığını haber veren bir sayfa idi.

2) mesajımın kalan kısmı ile ilgili yorum yapmamışsınız.

Ancak sitenin içeriğini incelerseniz forum bölümünün olduğunu göreceksiniz.

Arkadaslar S7-200 analog bilgi okuma ile ilgili yapılmış hiç örneği olan yok mu?

Bencede arkadaşlar konuya yönelik konuşalım lütfen..
Şu anda kullanmakda oldugum ve analog sensörden çıkan 0-10vluk bi gerilimi s7200 vasıtası ile nasıl kontrol edebilirim..
Ladder yada yazılım vasıtası ile farketmez sadece bi başlangıç yapmak istiyorum sonrasını çözerim sanırım:)

Merhaba arkadaşlar bana step7 programı gerekmektedir.yardımlarınızı bekliyorum.ıemens programlamayı ögrenmek istiyorum.şimdiden teşekkürler...

Bencede arkadaşlar konuya yönelik konuşalım lütfen..
Şu anda kullanmakda oldugum ve analog sensörden çıkan 0-10vluk bi gerilimi s7200 vasıtası ile nasıl kontrol edebilirim..
Ladder yada yazılım vasıtası ile farketmez sadece bi başlangıç yapmak istiyorum sonrasını çözerim sanırım:)
Arkadaşım cihazın üretmiş olduğu 0-10 V. analog bilgiyi S7 200 ün analog girişine bağlarsın. (Eğer elindeki CPU da analog giriş yoksa analog giriş modülü alman gerekir. Mesela EM 235 veya EM231 gibi) Sonra bu anlalog bilgiyi bir actüatöre taşırsın oradan dubleword'a dönüştürürsün. Ardından Reel sayıya dönüştürürsün artık analog girişin kullanıma hazırdır.
Bundan sonra sayıyı nerede ne amaçla kullanacağına bağlı olarak taşırsın,(Mesela TD-200 op panelde kullanmak üzere ilgili adrese taşırsın) evirirsin, çevirirsin, çarparsın, bölersin.... v.s.

Analog bilgin AIWO belleğine kaydedilecektir ki, analog girişin tek kutuplu olduğu için 12 bitlik bir sayıdır(0xxxxxxxxxxxx000). Bu da 0 ile 32760 arasında bir değerin olacağı anlamına gelir(0 ile 10V'un karşılığı olarak). Bundan sonra yapacağın aritmetik ve dönüşüm işlemleri.
Forumda verilen bir çok örnek uygulama var, onların arasında elbet vardır işine yarayacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri