yumuşak yol verici hakkında acil yardım

Merhaba arkadaşlar bir mermer fabrikasında 30 - 35 tonluk vinç car bu vincin ileri geri gitmesini sağlayan iki adet 2.2 kw trifaze motor var yumşak yol verici arızapmış yenisini taktım. Fakat bu yol vericnin üzerindeki saniye kaça ayarlı ise o kadar çalışıyor mesela 10 saniyeye ayarlıyorum o kadar çalışıyor ve 2 saniye duruyor tekrar 10 saniye daha çalışıyor 20 saniyeye alırsam aynı işlemleri 20 saniyede yapıyor bu cihazın üzerinde READY ve BYPASS ledleri var normalde ready ledi sürekli yanıyor kumandadan start düğmesine basınca ready ledi yanıp sönmeye başlıyor ve 10 saniye sonra motor duruyor ve tekrar çalışıyor. Bağlantıları tek tek kontrol ettim hiçbir hata yok ne yaptıysam motorları sürekli çalıştıramadım yardmcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...Cihazın modeli : 3RW 3025 - 1AB14 SIEMENS

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kardeş ayarladığın saniyeden sonra bypass ledinin sürekli yanması lazım. eğer bypass ledi yanmıyorsa yolvericin arızalı olabilir.

Bu ayarladığınzı süre sonunda bypass kontaktörü devreye girer, eğer motor sürekli olarak dur kalk yapıyorsa ya bypass kontaktörü bağlantısında ya da softstarter'ın kumanda bağlantısında bir hata vardır demektir.(Softstarter'ın düzgün çalıştığını varsayıyorum)

Bu adresi
kullanarak da ürünün manual'ini edinebilirsiniz. Bağlantılarının ve LED durumlarının ne olması gerektiği açıklanıyor.

Bypass kontaktörü yok yani öyle bişey yok hiç olmamış şimdiye kadar cihazı ben açtım kutusunda idi yani sıfır geldi arızalı olabilme şansı yok gibi geliyor bana birde vinç uzaktan kumandalı kumanda devresinde herhangi bir arıza yok yolvericiyi iptal ediyorum düz bağlıyorum hiçbir sorun yok hala olmadı...

Bypass kontaktörü yok yani öyle bişey yok hiç olmamış şimdiye kadar cihazı ben açtım kutusunda idi yani sıfır geldi arızalı olabilme şansı yok gibi geliyor bana birde vinç uzaktan kumandalı kumanda devresinde herhangi bir arıza yok yolvericiyi iptal ediyorum düz bağlıyorum hiçbir sorun yok hala olmadı...

arkadaşım vinçlerde kullanılan uzaktan kumandalarda başıma gelen bir olayı anlatayım.
vinçte sürücü yumuşak yolverici gibi cihazlar kullanırken uzaktan kumanda sürücüleri kesiyordu çalışmasına engel oluyordu.
bizde uzaktan kumandayı aldığımız firmadan kumanda için filitre aldık sorun çözüldü
yani kısacası uzaktan kumandanın yaydığı frekans sürücüleri etkiliyor

Konu hakkında Siemensten yardım alabilirsin. Tel:444 0 747

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri