Youtube premium satın al zorbalığından nasıl kurtuluruz

30 tl çok sigara parası değil ama sadece reklam engellemeyle bitmiyor ki iş. Film izleyeyim desen marka yasaktı heralde o yüzden yazmayayım malum şirket ee istediğin film dizi diğerinde var birde ondan üyelik aç bide oraya ver para. Pc deki autocadtir office programlarıdır onlarda hizmet onları da kaçak kullanmayalım o zaman onlarla beraber kaç para yapıyor bu 30 tl 100 tl ile kalmıyor ki iş.
minareyi çalan kılıfını uydurmalı değil mi? 25 yıllık bilgisayar geçmişimde, sadece aile bireylerine sıfır aldığım dört makine hariç, hiç bir zaman yasal lisans kullanmadım. hatta bir müşterim için 10,000 euroluk programı bile crackli kurdum ve dilimize çevirdim. o dönemlerde emniyete ve adliyeye de servis hizmeti veriyordum. kurduğum windowslar ve officelerin hepsi crackli idi. yani matematik öğretmenimin dediği gibi, kopya çekmek serbest, yakalanmak yasak. bir de düz ötesi kullanıcılar var onlarla uğraşmak çok zor. interneti sadece chorome sanan kişilere dert anlatmak çooook zor. host dosyasını inceleyemeyen teknik servislerle, MS sertifikalı IT yöneticilerin çözemediği sorunları bir tıkla çözmüş biri olarak kendimi asla bir bilen olarak görmüyorum. sadece meraklıyım diyelim. o dönemde lalabım "doktor" du. ve emniyetim bilgi işlem odasına girip çay, sigara içen, sohbet edip teknik destek veren ender kişilerden biriydim. unutmayalım bilge kişi bilmediğini bilendir ve bilmediği şeyi nereden bulup kullanabilen kişidir.

30 tl çok sigara parası değil ama sadece reklam engellemeyle bitmiyor ki iş. Film izleyeyim desen marka yasaktı heralde o yüzden yazmayayım malum şirket ee istediğin film dizi diğerinde var birde ondan üyelik aç bide oraya ver para. Pc deki autocadtir office programlarıdır onlarda hizmet onları da kaçak kullanmayalım o zaman onlarla beraber kaç para yapıyor bu 30 tl 100 tl ile kalmıyor ki iş.
Herşeyin bir bedeli var malesef. Bilgisayarındaki programlarla para kazancak bir iş yapıyorsan bedelini ödemek zorundasın bireysel kullanıyorsan ona lafım yok. Zaten adamlar parayı kurumsal yerlerden kazanıyorlar bireyleri kendi programlarına kullandırtmaya alıştırmak onlarında işine geliyor.

fgencal herşeye he derseniz bunun ucu nereye varır farkındamısınız?
netflix ler exenler haddinden fazla çoğalır 10 yıllık bir filmi bile 3000 tl verir izlersin
zaten oyuncusu yapımcısı vs vizyona girene dek hakkını fazlasıyla alıyor
üstüne üslük birde bunlara he dediğiniz zaman nemacılara yol verirsiniz

zaten youtube tık rekorlarıyla deli gibi kazanıyor rakip yok, 3 reklam oldu 13 reklam, artı prennium...! bu yıl 3 trilyon kazanmış yook yetmeezz 33 triyona çıkacağız sonraki yıl 100 trilyon misal,

yine bir misal daha, ormanlık derelerde ne kadar kaynak su varsa su şirketlerine tesis edildi vergi alınacak bahanesiyle halka kapatıldı,
keza ayancıktada durum böyle, o selde 1 damacana su 6 tl den 100 tl ye çıktı 1 günde, e tabii bu fırsatçılık mevzusu konuyla ne alaka deme çünkü milletin seçenekleri elinden alındığında bu olur...!!
bu youtubenin yaptığı açgözlülük rayına oturduğunda ne 30 u ne 300 ü durmaz bu rakamlarda,
blocker yapımcıları olmasaydı zaten günümüzde prenium ücreti 300 - 500 lere çoktan çıkardı şimdiye dek...!

netflix ler exenler haddinden fazla çoğalır 10 yıllık bir filmi bile 3000 tl verir izlersin

zaten youtube tık rekorlarıyla deli gibi kazanıyor rakip yok, 3 reklam oldu 13 reklam, artı prennium...! bu yıl 3 trilyon kazanmış yook yetmeezz 33 triyona çıkacağız sonraki yıl 100 trilyon misal,

yine bir misal daha, ormanlık derelerde ne kadar kaynak su varsa su şirketlerine tesis edildi vergi alınacak bahanesiyle halka kapatıldı,
keza ayancıktada durum böyle, o selde 1 damacana su 6 tl den 100 tl ye çıktı 1 günde, e tabii bu fırsatçılık mevzusu konuyla ne alaka deme çünkü milletin seçenekleri elinden alındığında bu olur...!!
bu youtubenin yaptığı açgözlülük rayına oturduğunda ne 30 u ne 300 ü durmaz bu rakamlarda,
blocker yapımcıları olmasaydı zaten günümüzde prenium ücreti 300 - 500 lere çoktan çıkardı şimdiye dek...!
Nereye varır? Farkında değilim aydınlatın beni. Benim netflixlede, exenlede, youtube üzerinden dizi/film seyretmeyle de işim olmuyor. Ücreti çok gelirse izlemem olur biter.
Siz birşeyler üretseniz sizin ürününüzü zaten hamuduyla kazanıyor deyip para vermeden kullansanlar hoşunuza gider mi?
Ap ayrı konulardan bahsediyorsunuz. Kamu malının birilerine peşkeş çekilmesi ile bu konunun ne alakası var?

Tamam araba da almayın ev de almayın siz araba aldıkça galericiler bayram ediyor paraya para demiyor. Hiç kusura bakmayın adamlar bir hizmet sunuyor karşılığı da cüzzi birşey abartmayın bu kadar. Herkes böyle hizmetler sunarsa fiyatlar artmaz aksine düşer rekabet çoğalır.
Film dizi sektörü artık dijital olarak pazarlanıyor. Bir sinema bileti ortalama 100 tl ama bahsi geçen uygulamaya abone olursanız 50 60 liraya 1 ay birçok içeriği yasal olarak izleyebiliyorsunuz.

Şikayet ettiğiniz şey o kadar komik ki sokakta dönerci nasıl hakkıyla para kazanıyorsa onlar da öyle kazanıyor ha az çok kazanmış o değişir tabi.
Fırsatçılık mevsuzuna gelince bir doğru adamı aç susuz bırak yine suyunu paylaşır seninle bunun imkanlarla alakası yok ahlak düzeyiyle tamamen. Yok su tesisi elinden alınmış yok şu bu hepsi, deprem zamanı elinde avucunda olanı paylaşanı da gördüm yardımdan gönderilen suları çadırları toplayıp satanları da gördüm.

Eleştirmeniz gereken onca şey varken takıldığınız şeylere üzülüyorum bazen.

Yıllarca reklam engelleyici kullanan ve reklam seyretmemek için sın günlerde sadece youtube opera tarayıcısında açan biri olarak yazayım.

İlk bilinmesi gereken şey Youtube hayır kurumu değildir. İşletme maliyeti gayet yüksek ticari bir girişimdir. Adamlar bir hizmet sunuyorlar ve doğal olarak bundan para kazanmak dertleri. Hayrına yapmıyorlar yani.

Eğer reklam işini kotaramaz ve zarar etmeye başlarlarsa bu yeni server ve depolama işi için yatırım yapılamaz anlamına gelecektir. Zira youtubeye yüklenen video 2019 yılında dakikada 500 saatlik video yükleniyordu.varın gerisini 2013 yılı için düşününBu kadar yüklemeyi karşılayacak depolama çözümünü geçtim elektrik ve işletme gideri çok büyük.

Tabi şu yanlış anlaşılmasın kimse reklam seyretmek zorunda değil, kimseye de premium alın falan demiyorum.Demek istediğim şey işin diğer tarafınında öğrenip adamların niçin bu yola girdiğinin anlaşılması..

İşin özeti bu..Bu hizmetten faydalanacaksanız bazı şeyleri göze alacaksınız diyor yuotube.Bundan sonrası tüketicinin tercihi.

Herşeyin bir bedeli var malesef. Bilgisayarındaki programlarla para kazancak bir iş yapıyorsan bedelini ödemek zorundasın bireysel kullanıyorsan ona lafım yok. Zaten adamlar parayı kurumsal yerlerden kazanıyorlar bireyleri kendi programlarına kullandırtmaya alıştırmak onlarında işine geliyor.
Ben bireysel kullanıcı için konuşmuştum. Yani 30 tl sigara parası bile değil ama diğerlerini koyunca şu ekonomide programlar vs dahil aylık verilecek para asgari ücret kadar bile tutabilir.

Ben bireysel kullanıcı için konuşmuştum. Yani 30 tl sigara parası bile değil ama diğerlerini koyunca şu ekonomide programlar vs dahil aylık verilecek para asgari ücret kadar bile tutabilir.
güzel insan, kitapta yazar ki" ben sizlere kullanasınız diye akıl verdim." kapitalist sistem bunu için çalışıyor, kazanç ve sömürü, aşırı tüketim, özendirme. sen de aklını kullanacaksın. onun kazandığı parayı değil, ondan nasıl bedavaya yakın faydalanırımı öğreneceksin. sosyal medyada bir çok platform var onların algoritmalarını atlatacaksın. 40 yıl önce 50 yıl önce mektuplaşıyorduk, radyo tv lükstü telefon hak getire. geçmişinden ders almazsan gelecekte zararlı çıkarsın. bu hayat bana o zaman da bedel ödetiyordu, şimdi de bedel ödetiyor. okumak iyidir. hayal dünyan daha çok gelişir.

galiba ters şeride dalmış ilerlemeye çalışan ben oluyorum burada :)
yahu herif oturmuş taşa denize bakıyor onun videosu var bunun gibi milyarlarca çöp video var,
yükleyenden alsınlar madem onun için o kadar önem arz ediyor pamuk eller cebe, veriversin 30 tl cik, programcılarda kampanyalı upload versinler,,

bir zamanlar 512 mb 3 diskli hdd ile depolama yapıyor üstüne üslük yatırımınıda yapmış kazanmış ya, şimdi tb boyutlarını aşan ssıd diskler var yarı maliyeti bile değil,
ya hayır kazandıklarında gözüm yokda dk da 1 milyar kazanırkende kazanıyordu
şimdi dk da 50 milyar kazansa adamlar haklı bunun maliyeti var diyerek savunacaksınız..!

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri