yol vermede 30 ma açıyor

arkadaşlar merhaba frekans kontrollu yol vermede 30 ma röle açıyor konu hakkında biligisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kullandığınınz sürücüde kaçak vardır.Şartlar uygunsa sürücünüzün topraklamasını sökün .Cihazı hiç bir yere monte etmeden havada kalacak şekilde çalıştırın.Yine atıyorsa hata KAR'da atmıyorsa sürücüdedir

kontrol ettiğiniz motor devreye girmeden atıyorsa alidemir arkadaşımızın dediğini uygula motor devreye girdikten sonra atıyorsa motor üzerinde gövdeye kaçak olabilir.birde şunu hatırlatmakta fayda var motor gövdesine toprak değilde nötr bağlanmış olmasın .slm

arkadaşlar merhaba frekans kontrollu yol vermede 30 ma röle açıyor konu hakkında biligisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi.

Hangi akla hizmet motor devresine 30 mA röle koyuyorsunuz anlamıyorum. Motorun çalşıma prensibi gereği motor sargılarında oluşan manyetik alanın bir miktarı motor rotoru ile gövdesi arasında bir endeks oluşturacaktır bu endekste mA' ler kademesinde olup gövde topraklamasınan toprağa akaçaktır. Sonuç olarak kaçak akım rölesi atacaktır...

Benim tavsiyem 30 mA röleyi sökmendir. Can güvenliğin için iyi bir topraklamada faydalı olacaktır. İllada k.a.k.rölesi bağlayacam diyorsan 300 mA olanını denemeni tavsiye ederim...

Saygılar...

benim 3 tane motorum 30ma de 2yıldır çalışıyor.slm

Sadece motora bağlı kak takılabilir veya sürücüde kaçak akım vardır..filtre kondansatörü varsa onlar yapıyor belki.
ayrıca uygun tipte kak kullanılmalı .

Genius usta olayı acıklamış zaten noktayı koymuş yani diyecek veya tartışacak fazla birşey kalmamış
30mA K.AK.R si motor yol vermede kullanılmaz arkadaşlar topraklamayı sökerseniz ancak o zaman kullanabilirsiniz motor devrelerine 300mA kullanılmalıdır
benim 3 tane motorum 30ma de 2yıldır çalışıyor.slm REZİSTANS kardeşim motorlarında topraklama bağlı değilse çalışır veya kaçak akım arızalıdır

evet 300ma kullanmak en doğrusu.benim motorlar ufak mağnetik alan zayıf olduğundan 30ma kurtarıyor. slm.

Motorların kaçak akımlarını veren bir tablo var mı? birkaç tane üreticinin sitesine baktım ama yoktu..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri