Yıldız üçgen yol verme

Ben dahlenderi hallettim benim sorum normal ücgen bi motor icin
Yıldız bağlantı için ZXY , üçgen bağlantı için UZ , VX , WY ya kontaktör ya da mekanik köprü marifeti ile köprulenir. Herhalde elektrikçi değilsiniz. Fazla bu işlerle iştigal etmeyin. Tehlikeli olabilir .
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ustam sizi tekrar rahatsiz edicem kusura bakmayın sizin soylediginiz gibi bagladigmda motor calisti ama kafama takilan bisey var
Simdi yildiz ucgen semalarda kontaktor veya motor klemensinde yer degisimi yapiliyor neden?
Benim bagladigim motorun klemensi
W2 U2 V2
U1 V1 W1 Seklinde ve bu klemense sirasiyla ve karsilikli sekilde fazlari bagladigim zaman calisiyor kontaktorde vs de yer degisimi yok bu degisim neden yapiliyor motor klemensi farkli oldugu zamanmi

faz sırası bilinmeden yapılan bağlantılarda motor mili istenen yönde dönmeyebilir. böyle bi durumda tercihe bağlı olarak motor klemensi, pano klemensleri, kontaktör klemenslerinden veya motor koruma şalteri üzerinden iki fazın yeri değiştirilir.
 

Forum istatistikleri

Konular
127,739
Mesajlar
912,360
Kullanıcılar
449,226
Son üye
ashbringer

Yeni konular

Geri
Üst