Yetersiz elektrik

pcfreak

Üye
110m2 daire
Evin içinde olan 4 sigorta
IMG_4937.JPG

ve dışındaki sigorta
IMG_4938.JPG

2000W lık elektrikli kalorifer yaktımmı son ayarda olmamasına rağmen ikinci bir aleti actımmı (çamaşır makina, vs) evin içindeki (soldan üçüncü 10A'lik) sigorta atıyor
Yardımlarınızı bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sigorta değerini yükselt..16 yada 20 amper yap 10 amper ikisini aynı anda kaldırmaz
yada atan sigortanın kablosunu 16 amper olana bağla

Son düzenleme:
Hiç bilmiyorum 15 senelik daire ben bu yaz taşındım yazın sorun yoktu şimdi soğuklar gelince elektrikli sobayı yakınca fark ettim

Yazmayi unuttum ayrica 25 olan ana sigortayi 40 veya 63 Amper olarak yukselt sigortalarin amperleri oldukca dusuk

ama bu yıllardır böyle kullanılmış
Birde istediğim zaman sigorta atıyor diye sigortayı yükselte bilirmiyim bunun belli bir disiplini yokmu senin dediyin gibi olsa bu sefer sigorta atmayıp yangın çıkma ihtimali olmasmı?

Amperler havada uçuşuyor, sakın ola 63 amper sigorta falan takmayın, ev yanar sigortanın umrunda olmaz sonra.
Anlaşılan binanız oldukça eski, atan 10 amperlik sigortayı 20 amper ile değiştirin sizin için yeterli. daha fazlasını tesisatınız kaldırmaz, risk artar , yangın riski oluşturur. Bu sadece tavsiyem, en iyisi bir elektrikçi tesisatınızı kontrol edip ona göre karar vermesi. Saygılar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri