Yeni kabin

Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim öncelikle. Bir tesisimiz var 630 kva köşk koyacağız. Köşkümüzün içinde 2 yük ayırıcısı 1 sigortaalı yük ayırıcısı trafo ve ag panosu var. ölçü hücresi olması zorunlu mudur acaba ? koymasak tedaş tarafından sıkıntı yaratır mı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ölçü hücresi olması gerekiyor. Yinede proje öncesi dağıtım şirketi görüşü alınıp, AG den ölçüm yapılmasını kabul ediyorlar ise ; proje bu şekilde yaptırılmalıdır. Gerçi bu detay enerji müsaade belgesinde belirtilmiş olmalıdır. Neticede onaylı projede neyse o , farklı bir şey olmaz

Ölçü hücresi olması gerekiyor. Yinede proje öncesi dağıtım şirketi görüşü alınıp, AG den ölçüm yapılmasını kabul ediyorlar ise ; proje bu şekilde yaptırılmalıdır. Gerçi bu detay enerji müsaade belgesinde belirtilmiş olmalıdır. Neticede onaylı projede neyse o , farklı bir şey olmaz
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Enerji müsadesinde direk ve kablo yazılmış fakat kabin ile ilgili bilgi verilmemiş. Teşekürler.

630kVA trafoya kadar AG abone alınabilir herşeyden önce proje onayi alınmalıdır. Proje onayi olmadan malzeme alınmamalı.

630kVA trafoya kadar AG abone alınabilir herşeyden önce proje onayi alınmalıdır. Proje onayi olmadan malzeme alınmamalı.
Cevabınız için teşekkür ederim. Proje onayımız var. Müsade kısmında ise bize işte şuraya bir direk dikin pradan yeraltından alın denilmiş fakat kabin içi ile ilgili bilgi verilmemiş

Cevabınız için teşekkür ederim. Proje onayımız var. Müsade kısmında ise bize işte şuraya bir direk dikin pradan yeraltından alın denilmiş fakat kabin içi ile ilgili bilgi verilmemiş
Trafo direği varsa kabin olmaz kabin varsa Trafo direği olmaz.
Köşk, hücreler tek hat şeması olmadan proje olmaz.

Bu durumda, kabul işlemini yapacak olan dağıtım şirketinin müşteriler müdürlüğü yetkililerinin görüşünü almanız gerekmektedir. Bu tamamen onların uktesindedir .
O nedenle bizler buradan ne desek boş.

Dağıtım şirketinin kabul heyeti projede ne varsa birebir onu ister asla inisiyatif kullanmazlar.
Bizzat işin içinde olan birisi olarak yazıyorum.
O yüzden söylediklerim boş değil dikkate alın !

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri