yardım light botonu ile lamba yakıp söndürme

bizim okulun yurdunda görmüştüm light butonu ile floresan lambalar yakılıp söndürülüyor herhalde iki veya daha fazla bağlanmış sorum şu bu ayrı bir röle ilemi yapılıyor yoksa farklı bir yöntem mi ve varsa devrelerini verirmisiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Okul,hastahane gibi büyük binalarda lamba guruplarını yakıp söndürmek için kontaktör veya benzeri sistemler kullanılır bu sistemin özelliği olabilir.Bu sistemi kontaktörle yapmak istenirse en basiti ve anlayabileceğiniz tek butonla start stop devresi vardır, bu devrenin çalışma mantığıyla aynıdır.Devre formdada mevcuttur.

inpuls röle kullanılmış olilir florasanlar birden fazla merkezden kontrol etmek istenirse diye veya bir yerde uyulamışdık florasanları light anahtarla dim ediyorlardı belki olabilir mi bilmiyorum ama aklıma gelmişken söyleyeyim dedim..

Piyasada darbe akım anahtarı derseniz eğer bir çok firmanın ürettiği ürünlerle karşılaşabilirsiniz,kurulumu ise son derece basittir.Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Evet elektro34 arkadaşımıza katılıyorum. IMPULSE röle ile LIHT anahtar kullanmışlardır. yani darbe akım rölesi ile yaylı anahtar demeyi tercih eiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri