Yıldız'dan üçkene geçerken üçken kontaktörü devreye girip bırakıyor...

slm
hocam madem öyle üçgen kontaktörü enerjilendiğinde voltajını bi ölçün sanırım gerilim düşümü fazla oldugundan geri bırakıyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşım büyük bi ihtimal yardımcı kontaktör faktorunu yanlış bağladın

şema biraz karışık olmuş daha anlaşılır şekilde çizseydiniz iyi olurdu

bencede karışık olmuş

Beyler Şema Karışık Değil aslında Yardımcı Kontaktörlerin bağlantıları birbirine atlamalı gidiyor ordan çözebilirsiniz olayı.

Aynı sorun benim başımada geldi üçgen kontaktörünün nötr bağlantısı ekliimiş burası biraz oksitlemiş tam olarak iletmiyordu. motor boşta iken ve motor kablolarını sökdügümde sorun yoktu...
sendede aynı sorun olabilir üçgen kontaktörünün faz ve nötr uclarını ve kablolarını kontrol et belki aynı sorun vardır....
kolay gelsin

arkadaşlar aynı sorun bendede olmuştu motor yıldızda çallışırken sorun yok üçgene geçtiğinde hem M hem üçgen kontaktörü bırakıyor çok uğraştım ama sizinle paylaaşayım
benim motorum trafoya en az 1,5 km vardı ve mekan köyde olduğundan gidip gelmeye bıktım
en son gittiğimde kumanda fazına gerilim yükseltici taktım ve kontaktörleri siemens yaptım sorun hal oldu
aklımda bir şey kaldı acaba kumnda fazına kondastör koysam mı??????????

HİÇbİrŞey doĞru dÜŞÜneyor

bu tür arızanın başlıca sebebi gerilim düşümüdür motor yıldızdan üçgene geçince ani gerilim artması ile motorun akımının artması ve gerilimin ani düşmesi sonucu kontaktör tutma geriliminin altına düşmesi dir. yks001 ekatılıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri