Yıldız üçgen motor startta iken kendi kendine sag sola dönüyo neden olabilir?

Motor yıldızda çalışırken sağ tarafa çalışıp. Üçgendeyken ters tarafamı çalışıyor?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
devrede ileri geri kumenda ve güç devresi varmı ?
çok enteresan bi durum sorunu çözunce paylasırmısın?
kolay gelsın

sevgili arkadaşım:senin kırıcı motorunun sargıların da arıza var, yada senin kırıcı motoru arada bir 2 faza kalıyor olabilir. motor ters yönde çalışırken motorun şebekeden çektiği akımı herbir faz için ölçüm yap.

değerli arkadaşım fazların kayıyor senin güç devresin de yıldız üçgen kontaktörde fazlar yer değişiyor dikkatle incele göreceksin !!!!

motor her iki yöne çalışma olanagı varsa istemediğiniz yöne olan pozisyonu sağlayan kontaktörün beslemesini sökün ucunu bantlayın.daha sonra startlayın aynı işlemi yapıyormu.yapıyorsa o zaman kırıcının tahrik dişlerinde sorun vardır.benim düşüncem böyle.

ne kadar süre geçince tersine dönüyor.normal çalışıyor sonra normal duruş yapıyormu yoksa hiç durmadan kendi kendine fren yaparak ters yönemi dönüyor.arkadaşım motor hareketlerini adım adım izle tekrar sor.yıldızdan üçgene geçerken faz yönlerini kontrol et bence

yıldızdan üçgene geçişte faz sırası yanlış olmuştur

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri