yıldız üçgen problem

arkadaşlar kolay gelsin 250 kva bir motorumuz var enversör şalter ile sag sol calıstırmam gerkıyor baglatıları yaptım fakat ilk dönüş yönünü ayarlıyorum faz sırası değiştikden sora üçgene gecmiyor aynı sistem üzerine farklı bir motor bagladıgımda calısıyor sebeb ne olablır yardımcı olursanız sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar kolay gelsin 250 kva bir motorumuz var enversör şalter ile sag sol calıstırmam gerkıyor baglatıları yaptım fakat ilk dönüş yönünü ayarlıyorum faz sırası değiştikden sora üçgene gecmiyor aynı sistem üzerine farklı bir motor bagladıgımda calısıyor sebeb ne olablır yardımcı olursanız sevinirim
arkadaşım problemini tam anlamadım biraz daha detay versen iyi olur.
kumanda devrende problem olmadığını düşünerek
aynı sistem üzerinde bir motor yıldız üçgen çalışıyor diğeri çalışmıyor ise ,senin anlatımına göre anladığım kadarıyla motor klemenst bağlantılarında problem olabilir

faz sırasını ya ana girişten yada motor klemensinden değiştir. ama motordan karşılıklı değiştirmen gerekir. slm

faz sırasını ana TMŞ üzerinden enversör şalter ile degiştiriyorum farklı motor aynı süstemde calısıyor motorun sargısında bu ise neden olacak bir hata olabilirmi

ters yönde kalkışta mekaniksl bi sıkışma olabilir.sargılarda olsa hiç dönmez slm

eğer aynı sartlarda önceki motorun çalışıyorsa sen üçgene geçmeyen motorun klemens bağlantılarını iyi kontrol et sorun orda gibi

bende de benzer bir problem olmuştu motoru üçgen çalıştıramamıştım sonra motorun etiket değerlerinden motorun özel bir motor olduğunu fark ettim üçgen değerinde 690 volt yazıyordu motor yıldızda normal çalışıyor üçgene geçtiğinde 380v verdiğim için fazla akım çekiyor yaklaşık iki şalter koymama rağmen attırıyordu ben yıldız üçgen yerine inverter bağlamayı terçih ettim ve daha iyi oldu sende motor etiket değerlerini kontrol et normalse çalışan motorla çalışmayan motoru motor klemenslerini karşılaştır kolaygelsin

evet en iyi çözüm invertör koymak.

Senin için biraz maliyetli olabilir ama inverter en mantıklı yöntem.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri