Yükseltici Trafolar

Merhaba Arkadaşlar.

Yükseltici Trafoar hakkında açıkçası fazla bir fikrim yok. geçenlerde karşılaştığım bir durumdan bahsetmek istiyorum bir alış veriş merkezi için 0,4/34.5 kV 3 adet yükseltici trafo isteniyor. Bir alış veriş merkezi için niçin 34.5kV gerek duyulur. standart trafoyu yükseltici trafoya dönüştürebilirmiyiz eğer dönüştürebilirsek bunu nasıl yaparız . Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaş, acaba ifedenızde yanlışlık olmasın, 34,5/ o,4 kV. denecek yerde tam tersı olmasın. Bende bir alışveriş merkezındeyım ama böyle bir değer yok.Bildiğiniz indirici trafoyu, çıkışından 0.4 kV (tabıki etıket çıkış değeri 0,4 kV ise)beslersenız, girişinden (primerden) etıket anma değeri gerilimi alırsınız. Alış verış merkezlerının aydınlatma, ısıtma ve de soğutma güçleri epey yüksek olduğundan trafo ıle beslemek gerekır. Onun için 34.5 kV prımer değerınde trafo ıstenmişdir.

Sn.teknikogretmen ;
Alış veriş merkezlerinde orta gerilimin kullanım alanı yoktur sorunuzda bir yanlışlık olmasın.
Saygılarımla;

genelde bu tür trafolar otoprodüktör lerde kullanılıyor ...
çok katlı alışveriş merkezlerinde ve gökdelenlerde genelde katlarda og güç trafo merkezleri kuruluyor ama sizin bahsettiyiniz gibi yükseltici trf lar değil

selam elinizde 15.8 kv trafo olduğunu yazmışsınız bu konu ile ilgileniyorum beni arayın
05********

Forum içerisinde kişisel bilgiler vermek yasaktır. Bunun için lütfen özel mesajlaşma sistemini kullanınız.

17/03/2009

Fluke

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar.

Yükseltici Trafoar hakkında açıkçası fazla bir fikrim yok. geçenlerde karşılaştığım bir durumdan bahsetmek istiyorum bir alış veriş merkezi için 0,4/34.5 kV 3 adet yükseltici trafo isteniyor. Bir alış veriş merkezi için niçin 34.5kV gerek duyulur. standart trafoyu yükseltici trafoya dönüştürebilirmiyiz eğer dönüştürebilirsek bunu nasıl yaparız . Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

;) Standart 34,5 kV(primer) -> 0,4 kV(sekonder) luk bir trafonun sekonderine 0,4 kV tatbik edersen, primerinden 34,5 kV luk gerilim alabilirsin. Yani istedikleri trafo için standart bir trafo verebilirsin. Fark yok.
Alış veriş merkezi neden kullansın ki? diye sormuşsun. Şayet gerilim taşınacak mesafe çok uzak ise (atıyorum 300 mt. v.s.) gerilim düşümü olmasın diye istemiş olabilirler.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri