Yüksek Lisans Mesleki mi olmalı? Yoksa İşletme MBA mi?

kaan1905

Üye
Yeni mezun bir Elektrik Mühendisiyim yüksek lisansımı hangi yönde yapsam daha faydalı olur. Bir diğer görüşüm ise ikisini birden yapmak ama hangisini önce yapmalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

İşletme daha iyi olur..

İşletme içerikli yapman daha iyi olur... Neden iyecek olursan ben şu bir çok öğretim görevlisinden uygulama olarak çok üstünüm. Teorik bilgiye gelince okuyarak zaten öğreniyorsun. Uygulama daha önemli...

İşletme içerikli yapman daha iyi olur... Neden iyecek olursan ben şu bir çok öğretim görevlisinden uygulama olarak çok üstünüm. Teorik bilgiye gelince okuyarak zaten öğreniyorsun. Uygulama daha önemli...

Bu sonuca nasıl vardınız?

Yaşayarak öğrendim...
Teknik üniversite mezunuyum. Ama Teknik üniversitem tam bir hava cıvaymış çünkü gerçek anlamda mühendisliği işletmede öğrendim... O yüzden üniversiteye ve öğretim görevlilerine mühendislik anlamında saygı duymuyorum...

Üniversiteler tamamen bilim insanı yetiştirmeye dayalı ezberci bir sistemine sahipler. Eğer bir bilim insanı yani akademisyen teorik bilgisini uygulamaya dönüştürebiliyorsa o zaman hem bilim insanı hemde mühendis olur... O yüzden yüksek lisans yapacak arkadaş kısa bir sürede olsa işletmeye girmeli yada bir ayağı işletmede olmalıki bilgilerinin uygulamasının nasıl yapıldığını öğrenmeli...

okuldan mezun olununca zaten meslekten tamamen uzaklaşıp yönetici kimliğine bürünüyorsunuz (sistem böyle :D ). Eğer bir ar-ge de çalışmayacaksanız işletme daha mantıklı.

Yaşayarak öğrendim...
Teknik üniversite mezunuyum. Ama Teknik üniversitem tam bir hava cıvaymış çünkü gerçek anlamda mühendisliği işletmede öğrendim... O yüzden üniversiteye ve öğretim görevlilerine mühendislik anlamında saygı duymuyorum...

Üniversiteler tamamen bilim insanı yetiştirmeye dayalı ezberci bir sistemine sahipler. Eğer bir bilim insanı yani akademisyen teorik bilgisini uygulamaya dönüştürebiliyorsa o zaman hem bilim insanı hemde mühendis olur... O yüzden yüksek lisans yapacak arkadaş kısa bir sürede olsa işletmeye girmeli yada bir ayağı işletmede olmalıki bilgilerinin uygulamasının nasıl yapıldığını öğrenmeli...

O zaman size bir soru sorayım. Teknoloji Dünyada(veya ülkemizde) nasıl ilerliyor?

Siz dar bir bakış açısıyla yaklaşıyorsunuz. Mühendislik derken kastınız nedir?

Uygulama yani başkasının 2 liraya mal ettiği bir şeyi 1 liraya mal edip üretmek... Mühendislik budur...

Uygulama yani başkasının 2 liraya mal ettiği bir şeyi 1 liraya mal edip üretmek... Mühendislik budur...

Soruma yeterli cevap vermediniz. Tekrar soruyorum size;
Teknoloji Dünyada(veya ülkemizde) nasıl ilerliyor?

2 liraya mal edilen ürünü 1 liraya üretmek bir nevi kaliteden ödün, fason ürün, başkalarının fikrini ödünç çalmak hatta :D ne güzel bir mühendislik anlayışı bu böyle.....

teknoloji tıkır tıkır ilerliyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri