xlpe pens ampermetre

arkadaslar çok sevindim bu bilgiyi meslektaslarım arasında tartışıp konuya açıklık gelmesi beni sevindirdi çunki moduler hucrenin içine normal og trafosu takmak çogu zaman uygun olmuyor bu sonucu yakında açıklayacagım size birde tecnich 06 arkadasıma sonuna kadar katılıyorum

Sn. 3elibrahim;

Tam olarak şunu anlamak istiyorum..OG den ölçüm yapan yerlerde sayaç trafodan önce olduğu için ve kompanzasyon akım trafolarımız AG tarafında olduğu için OG tarafında trafo besleme hücresi ile trafo arasındaki kablolar üzerine toroid akım trafosu takarak RGKR nin akım bilgisini buradan alabilirmiyiz? Yani bu şekilde sadece 3 adet toroid akım trafosu maliyeti ile bu işi çözebilirmiyiz? Bu iş uzun zamandır benim kafamı kurcalıyor, ama olup olmayacağı konusunda tereddütteyim..Böyle bir sistemi siz denedinizmi, paylaşırsanız sevinirim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet yaptım vede tıkır tıkır çalışıyor...

Amerikayı tekrardan keşfetmeye gerek yok. OG' den alınan ölçümle AG'de, AG'den alınan ölçümle OG 'de kompanzasyon yapılabilir. Tabi bunların bazı dezavantaları vardır.

Bu konu hakkındaki son mesajımı yazıyorum.Madem siz o kadar ölçüm yapabiliyorsunuz Y.G. akım trafosuna ne gerek var?O zaman xlpe kablolara veya Y.G. baralarına A.G.
akım trafosunu takalım gitsin.Ne gerek var eşek ölüsü kadar büyük ve siparişi 2-4 hafta arası değişen bu akım trafolarını beklemeye,takalım birer a.g. akım trafosu bağlantısını da Y.G. den ölçüm yaptığımız sayaca takalım.Biz meğer ne mucit bir milletmişiz öyle,çözümü hemen buluveriyoruz,üreticilere de bunu söyleyelim ki artık Y.G. akım trafosu üretmesinler.Esenlikle kalın,saygılar...

arkadaşım sen ilk önce temel elektrik bilgini biraz geliştir... pens ampermetre ile bal gibi ölçülür eğer senin dediğin mantıkdan gidecek olursak o zaman AG akım trafosuna ne gerek var...

arkadaşım sen ilk önce temel elektrik bilgini biraz geliştir... pens ampermetre ile bal gibi ölçülür eğer senin dediğin mantıkdan gidecek olursak o zaman AG akım trafosuna ne gerek var...

Öncelikle benim teknik bilgimden öte sizin türkçe bilginizin ve okuma-anlama yeteneklerini geliştirmeniz gerekecek bu bir(bol bol kitap-gazete okuyun iyi gelecektir.).Diğer mevzuya gelince o kadar yazının üstüne sırf sizi aydınlatmak için görüş bildirme gereği duymuyorum.Varsa imkanınız elektrik nedir,akım,a.g.,y.g.,e.m. alanlar teoremi vb. konuları araştırın,ondan sonra millete akıl vermeye çalışın...

AG akım trafosuna ne gerek var :) demek...

Cehalet eğitimle belki,ama sefaletin geçmesi zor sizde..

Selametle.

Öncelikle benim teknik bilgimden öte sizin türkçe bilginizin ve okuma-anlama yeteneklerini geliştirmeniz gerekecek bu bir(bol bol kitap-gazete okuyun iyi gelecektir.).Diğer mevzuya gelince o kadar yazının üstüne sırf sizi aydınlatmak için görüş bildirme gereği duymuyorum.Varsa imkanınız elektrik nedir,akım,a.g.,y.g.,e.m. alanlar teoremi vb. konuları araştırın,ondan sonra millete akıl vermeye çalışın...

AG akım trafosuna ne gerek var :) demek...

Cehalet eğitimle belki,ama sefaletin geçmesi zor sizde..

Selametle.
keşke bunu yazmadan konun bütün cevablarını inceleseydiniz. ne kadar komik duruma düştüğünüzü varsa kabiliyetin görebilirdin.neyse sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün. birde dostum en kısa zamanda bir Psikiyatrist e görün. hastalığını kabul etmek tedavinin başlangıcıdır. Allah şifa versin.

keşke bunu yazmadan konun bütün cevablarını inceleseydiniz. ne kadar komik duruma düştüğünüzü varsa kabiliyetin görebilirdin.neyse sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün. birde dostum en kısa zamanda bir Psikiyatrist e görün. hastalığını kabul etmek tedavinin başlangıcıdır. Allah şifa versin.

Öncelikle ben senin dostun filan değilim,ikincisi önceki mesajımda da dediğim gibi senin gibi boş-beleş,laf olsun torba dolsun zihniyetindeki'lerle kaybedecek zamanım yok.Bütün cevapları inceleseydiniz derken önce kim yazmış önceki mesajlarda bir bakaydın,gerçi o kadar kafa olsa...

Neyse kendi bildiğin gibi takıl,senin çaren yok nasılsa...

xlpe kablodan geçen akım pensampermetre ile ölçülür mü? konun sorusu bu sizin verdiğiniz cevab ısrarla "hayır" konu sonunda varılan kanaat ise evet realitede ise zaten evet. bu konuda önceki mesajlarınızdan bir tane evet cevabı bulun gösterin bütün söylediklerinizi kabul edeceğim. kıvırtmanızın bir alemi yok. Zaten bu konu bir daha açılsa ilk evet diyecek siz olacaksınız. seninle kaybedecek zamanım yok diyorsun maşaallah her mesajıma teknik yönden yoksun bir cevab veriyorsun.

formda bulunan diğer arkadaşlardan böyle bir cevab şekli kullandığım için özür diliyorum. herkese hayırlı işler dilerim...

Senin seviyene inmeyeceğim ama belli ki kıvırtmak gibi davranışlar sana has.Sen önce eline aldığın o pensampermetrenin spesifikasyonlarını incele,ondan sonra gel burda haybeden salla.Gerçi malum,o idrak seviyesi olsa hala üstelemezdin.

arkadaşlar bir insanın ön yargısını yok etmek atomu parçalamaktan daha zor ifadesi niye söylenmiş şimdi çok iyi anlıyorum.. inanın bu cevabı atışmak için yazmıyorum. tek amacım yardım etmek. Anadolu da meşhur bir laf vardır "Halep ordaysa arşın burda" zamanında adamın biri hep iddia edermiş ben Halep deyken 5 arşın yukarı zıplıyordum diye, devamlı bu iddiasını yenileyen muhtereme ahaliden birisi dayanamayıp şöyle demiş " kardeş halep ordaysa arşın burada zıplada bi görelim" demiş. şimdi halep ordaysa pensampermetre burada xlpe kablo burada çıkın sahaya kablodan geçen akımı bir pensampermetreyle ölçme yap bir de akım trafosunun bağlı bulunduğu cihaz dan takip et. (senin bilgine fazla güvenemediğim için ikaz ediyorum :sakın bunu açık şaltdaki baralardan yapmaya kalkma ) gördüğün değerlerde %+-1 ila 3 bir sapmayla aynı değer olduğunu göreceksin. şimdi bu sapmayada takacağın için onun da izihatını yapayım birincisi ölçüm meteryallerinin class fakından ikinciside pensampermetrenin ekranlaşmamış olmasıdan. bu sapmalar bağıl değildir. class ve ekran deyimlerini açmaya gerek duymuyorum o kadarda bilgisiz değilsindir. birde anladığım kadarı ile sen açık şalt ile xlpe arasında ki farkı bilmediğinden bu kadar inat ediyorsun. bunları denemeden bir daha sana cevap vermeyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,493
Kullanıcılar
450,476
Son üye
brksn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri