Windows 7 Xp Mode Virtualization Technology

arkadaşlar ben bu xp mode olayını yapamadım yardımcı olurmusunuz.500 mblık xp mode dosyasını kurdum.program files içinde klasörü var.ama masaüstünde veya başlangıçta program kısayolu yok.bu programı nasıl çalıştıracağım.anlatırmısınız

windows xp mode tıklanarak açılıyor.program files da gördüğünüz klasör xp mode için yükleme dosyalarını tuttuğu klasördür.

virtual pc kısayolu başlat menüsünde görünmüyorsa yüklenmemiştir.
tekrar yüklemeyi deneyin.

"neden yapamadınız anlayamadım?

Eğer kurulum esnasında Windows XP yüklenirken mavi ekran geliyorsa Bios'dan SATA Modunu IDE olarak değiştirin düzelir. "

sorun zaten burda:(
biosta böyle bir seçenek yok. dolayısıyla sata modunu pasif edemiyorsunuz. 2005 e kadar olan pavilion modellerinde sata native mode diye bir bölüm varmış ve disable edilip xp kurulabiliyormuş.ama benim bilgisayarımda(2008 sonu) böyle bir bölüm yok seçenek de yok.

yukardaki linkte kurulmuş bi xp gösterisi var ama nasıl yaptığını açıklamamış.

yani bu iş yılan hikayesine döndü.

pc yi yeniden başlatmadığım için olmuş.güncelleme dosyasını kurduktan sonra yeniden başlat yazısı çıkmıştı bende başlatmamıştım.yeniden başlattıktan sonra sorun halloldu ama ben vmware kullanıyorum.bunu meraktan denedim.

"neden yapamadınız anlayamadım?

Eğer kurulum esnasında Windows XP yüklenirken mavi ekran geliyorsa Bios'dan SATA Modunu IDE olarak değiştirin düzelir. "

sorun zaten burda:(
biosta böyle bir seçenek yok. dolayısıyla sata modunu pasif edemiyorsunuz. 2005 e kadar olan pavilion modellerinde sata native mode diye bir bölüm varmış ve disable edilip xp kurulabiliyormuş.ama benim bilgisayarımda(2008 sonu) böyle bir bölüm yok seçenek de yok.

YouTube - HP Pavilion dv5 AMD Downgrade con XP (valido para dv4 y dv7) Full HD Part I

yukardaki linkte kurulmuş bi xp gösterisi var ama nasıl yaptığını açıklamamış.

yani bu iş yılan hikayesine döndü.

İlginç bir durum aslında. Çünkü Sata modu mutlaka olmalıydı. Sata modunu değiştirmeden XP kuramazsınız Bios'unuz ne? Güncelleme yapmayı denediniz mi?

SATA destekli Windows XP kurulum CD'leri var.
Daha dogrusu XP CD'sini alip ISO'sunu bir dosya olarak kaydediyorsunuz. SATA destegi icin gereken paketi ekleyip yeniden CD'ye yaziyorsunuz, SATA destekli oluyor.

SATA destekli Windows XP kurulum CD'leri var.
Daha dogrusu XP CD'sini alip ISO'sunu bir dosya olarak kaydediyorsunuz. SATA destegi icin gereken paketi ekleyip yeniden CD'ye yaziyorsunuz, SATA destekli oluyor.

Windows XP SP2'den sonrası zaten SATA destekli. Bios üzerinde SATA için mod seçimi olması gerekiyor. Bu mod içerisinde AHCI ve IDE seçimleri var. Windows XP AHCI Sata modunda Mavi ekran veriyor. Bu yüzden SATA modunun IDE yapılması gerek.

İlginç bir durum aslında. Çünkü Sata modu mutlaka olmalıydı. Sata modunu değiştirmeden XP kuramazsınız Bios'unuz ne? Güncelleme yapmayı denediniz mi?

bios adını şu an hatırlayamıyorum. bakamam da çünkü bu sabah servise bıraktım (ufak bir problemi vardı).

ama sata modunu aktif veya pasif yapacak herhangi bir seçenek de yok.
bios son versiyonu.
benim kanaatimce MS vista ya da diğer OS leri satabilmek için bu şekilde bir uygulamaya gitti.
mesela samsungun yeni piyasaya sürdüğü notebooklarda phoenix bios yüklü ve tüm seçenekler aktif pasif yapılabiliyor. HP dv5 te böyle bir şey söz konusu değil. sadece sistem saat ve tarihini, boot aygıtlarını değiştirip ram ve hdd testi yapabiliyorsunuz o kadar. bir de virtualization seçeneğini enable ya da disable edebiliyorsunuz.
eliniz kolunuz bağlanmış size yapabileceğiniz bi şey bırakılmamış.
youtube da bu problemi çözüp xp kurduğunu video ile ispat edenler bunu(daha doğrusu bios engelini) nasıl aştıklarını yazmamışlar.
diğer ülkelerdeki kullanıcılar da benzer sıkıntılardan şikayetçi.
bios ayarları kullanıcıya açık olmadığı için fan hızını vs de ayarlayamıyorsunuz bu da bazı sistemlerde (ben çok rastladı) ekranda ısınmadan kaynaklanan istenmeyen çizgiler oluşmasına ve hatta görüntünün tamamen gitmesine sebep olabiliyor. benim laptopun ekranını değiştirdile garantisi hala devam ediyor ama garanti bitince ne yaparım bilmiyorum.bugün servise bırakmamın sebebi de yine ekranla ilgiliydi.flex kabloda sıkıntı var zannedersem ve ekran pozisyonunu değiştirince yine çizgi çıkmaya başlamıştı. ben de problem büyümeden servise bıraktım. bakalım ne olacak bizim hp ile beraberliğimizin sonu:)
daha da benzer sıkıntı çıkarsa marsta ise hp nin ana merkezi gönderecem ne yaparlarsa yapsınlar. serviste dikkatimi çeken şey gelenlerin hepsi pavilion serisi laptopla gelmişti. ya kardeşim koca toyota 8 tane farklı modeli geri çekip üretimini durduruyor müşterisinin güvenini kaybetmemek için, hp hala stabil bir bios ie özür diler mahiyette çözüm üretecek.nerdeeeeeeeeeeee.
sevgilerimi sunuyorum hp nin değerli üreticileri!!!!!!!!!!!

Arkadaşlar bir çok arkadaşımız windows ye step 7 yi kuramadılar..
Yapılan test uygulamalrda ethernet kartı ile bağlantı sorunu çıkıyor..windows 7 de bir türlü ethernetle bağlanmayı başaramadık...MPI ile bağlamak konusunda sorun çıkmadı..
xp mode uygulamasıyla bu soru kökünden çözdük..
problem kalmadı..
şimdi arkadaşlar bizim işlemciler sanalı desteklemiyor diyecekler..benim işlemci desteklemiyor..ama bu sorunu da çözdük..sanal işlemciye sahip olmayan pclerde de xp mode kuruluyor...

aşagıdaki link deki programı indirin...
kurun sonra windows indirdiğiniz xp mode yi kurun..sorun kökünden çözüldü göreceksiniz..size programı yapan sirketin adresinide vereyim ordan programın manualine bakabilirsiniz..

Welcome to the VMLite

sorulara cevap verilecek

evet volkan kardeşim geçen yaz benide deli eden bi sorundu xp mode da bulmuştum çözümü. paylaşmak aklıma gelmemişti :D emeğine sağlık :D

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri