windows xp de sorunsuz çalışan otomasyon programları windows 7 - 8 veya 10da çalışıyormu

kaplan318

Üye
Arkadaşlar Sorum Şu : Malum Eski Otomasyon programları veya Elektronik Programları Windows xp de sorunsuz Çalışıyor Fakat Windows 7 de hepsi çalışmıyor. Bu durumda genel olarak bulunan yöntem sanal xp kurmak buda bilgisara ekstra yük oluyor. Benim Aradığım Şu Windows xp tabanında çalışan bütün bu programları bilgisayara yük olmadan fazla bir işlem yapmadan windows 8.0 veya windows 10 da çalıştırılabilir mi kısacası sanal xp ile uğraşmak istemiyorum bu sorunu çözen veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden İlgilenen Arkadaşlarıma Teşekkür Ederim

O programin yeni surumu muhtemelen destekliyordur. Ikinci bir yontem olarak uyumluluk kismindan win xp secip denemek olacaktir. Hicbiri olmuyorsa sanal isletim sisteminden baska biryontem malesef olmuyor.

Benim merak ettigim bi konu da var.win 7 de win8 de calisan programlar win10 da calisiyor mu.win8 kullaniyorum su anda ve win8 i sevmiyorum.win10 u kurmak istiyorum ama mesela tia portal falan calisiyor mu bilgisi olan cevaplarsa cok sevinirim

Çalışmayan program yok , tek şartla !
W7 64 bit ve sonrasında 16 bit programlar çalışmaz !
W7-8-10 , 32 bit ise çalışır .
Yeni oyuncakların çoğu artık 64..

64 de çalıştırmak için sanal pc türü şeyler kullanabilirsiniz mesela virtual pc

win 8 kullanıyorum 32 bit.win10 yüklersem şu an çalıştırdığım programları calıştırabilirim yani doğru mu anlıyorum sn @KAZIMUGUR

W8 8.1 10 arasında fark yok.
W10 , kullandığın versiyonun update si :rolleyes:

sayın demene gerek yok bilgileri paylaşan arkadaşlarız hem saymana da gerek yok benden 1 tane yapmışlar.. :D

----

Şüpheli, durumlar için imaj kullanmanı öneririm.

Ek :
Mesela acronis true image

Son düzenleme:
bu konuda benim bahsettiğim otomasyon ve elektronik programları ve ben sanal bir işletim sistemi kullanmak istemiyorum. şu sorunumda var uyumluluk ayarlarını değiştirdiğim halde de sorunlar oluyor. Bu nedenlerle bu konuyu açtım yani kesin çözüm arıyorum ve inanıyorum ki bu sorunları kökten çözen bir yöntem muhakkak vardır neticede bir bilgisayar veya program ancak onu tasarlayan yazılımcı kadar zekidir bir insan kadar zeki olamaz

bazen otomasyonlar bir internet sitesinden veri çekiyor olabiliyor. ve bu veri çektiği yer ttnet tarafından engellenmişse çalışmayabilir. dns değiştirip denediniz mi ?

sanal pc den başka çareniz yok,yada güncel programları temin etmelisiniz

Merhaba,
Eski işletim sistemlerinde çalışan bir çok program aksi belirtilmedikçe yeni işletim sistemlerinde de çalışmaya devam etmektedirler. Bazen ilk kurulumda ham haliyle yanıt vermeyip de uyumluluk listesinden eski bir sistem gösterildiğinde çalışmaya başlayanlar bile oluyor. Yalnız burada asıl sorulması gereken soru şudur. Yüklemeye çalıştığınız programın yazılımcısı kurulumla ilgili kaynağı oluştururken bir sınırlama getirmiş mi? getirmemiş mi? Eğer ki şart koştu ise afedersiniz ama o programdan siddin sene sonuç alamazsınız. Konuyu açan arkadaşta zaten ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan (sanal makine gibi) programın orijinal halini çalıştırmanın yollarını arıyor. Bu noktada yazılımı sunan firmanın varsa ki büyük bir ihtimal vardır, sitesine bakarak mevcut güncel yazılımı edinmesi olacaktır. Eğer yok ise o firmanın yazılımına muadil firma yazılımlarını deneyeceksiniz. Pek fazla bir alternatifiniz malesef yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri