Wd-40 kullanım yerleri

sakın sentetik tiner kullanma , temizliğe devam et insan sağlığına da dikkat et, solumak zararlıdır. tiner kokusu hoştur güzeldir de, hiç tiner çeken gördün mü? yada hiç tinerle kafa buldun mu? ( ben tiner ve kanyal ile istemeden kafayı buldum tavsiye etmem)
Yok hocam teşekkür ederim hiç görmedim tiner kafası nasıl bilmem. Allah korusun. Bundan sonra tiner kullanmayayım. Herşeyden önce sağlık.

İzopropil alkol daha çok kullanılıyor. Tiner bazı durumlarda fazla kaçabilir.
Onu araştıracağım hocam sağolun.
sakın sentetik tiner kullanma , temizliğe devam et insan sağlığına da dikkat et, solumak zararlıdır. tiner kokusu hoştur güzeldir de, hiç tiner çeken gördün mü? yada hiç tinerle kafa buldun mu? ( ben tiner ve kanyal ile istemeden kafayı buldum tavsiye etmem)
Yok hocam teşekkür ederim hiç görmedim tiner kafası nasıl bilmem. Allah korusun. Bundan sonra tiner kullanmayayım. Herşeyden önce sağlık.

İzopropil alkol daha çok kullanılıyor. Tiner bazı durumlarda fazla kaçabilir.
Onu araştıracağım hocam sağolun.

Yabancıların bunun kullanım yerleri hakkında daha fazla makalesi var, araştırın. Ben banyoda kromları parlatmak için kullandım iş de yaptı baya kireci götürdü, ama bildiğiniz kokusu fazla geldi ve uzun süre gitmedi :D. Şefimiz matkap vb. elk aletlerin dışını siler yeni gibi oluyor.

Cnc firmasında ikinci el ve revizyon bölümünde çalışıyorum bir ustam var yaşı benden küçük eski Cnc ler geliyor bize bir sürücüleri var 1 metreye yakın boyu var bor yağı,toz birleşmiş çamur gibi oluyor ustamın adı Akın ilk onunla çalışmaya başladık kartı sökelim abi dedi söktük yere yatırdı traş köpüğü gibi bir köpük sıktı sonra bunu boya fırçası ile heryere yaydı aldı eline hortumu bastı suyu ben hemen atladım:Akın ne yapıyorsun karta su vurulur mu?Bu iş böyle yapılır abi sen merak etme dedi orada çalıştığım sürece onlar ca sürücü yıkadık böyle sonra odada yanına bir ufo açıyorduk kuruyuncaya karat bekletiyorduk kuruyunca bağlayıp çalıştırıyorduk ben hala kartı su ile yıkamaya cesaret edemem wd-40 la yıkarım ama su vurmaya korkarım
Ben kartı bir daha televizyona takmayacağım için suyla yıkadım yedek parça olarak kullanacaktım. Kullanıyorum aslında. Teşekkürler bilgileriniz için. :)
bak güzel insan, yaşın kaç bilmiyorum, ben tecrübe etmediğim hiç bir şeyi paylaşmam, suyun temizleyemeyeceği hiç bir şey yoktur, bazen de duruma göre tiner,benzin, mazot, gazyağı (karosen). pic up (picap) boyutunda makineleri olan gemilerde makinistlik yaptım, sosyetik yatlarda aşçı gemici çalıştım o yatların yapıldığı tersanelerde çalıştım, gece üçlerde kalktım gazete dağıtımı yaptım,bilgisayar servis hizmeti verdim, yapmadığım iş kalmadı. ne nasıl kirlenir, nasıl temizlenir bilirim. önemli olan uygun şartların sağlanmasıdır.
Kartı bir daha takmayacağım için temiz olması amacıyla yıkadım tertemiz oldu eski hali neredeyse çamurluydu. :D
Bu işi yapacaksanız tavsiyem bir "ultrasonik temizleme" cihazı yapmanız kendinize.
Maliyeti nasıl? Yapımı basit bir şey mi? İlk defa duyuyorum. Profesyonel bir şey aramıyorum zaten. O kartı bir daha takmayacağım için su ile yıkadım.
Yabancıların bunun kullanım yerleri hakkında daha fazla makalesi var, araştırın. Ben banyoda kromları parlatmak için kullandım iş de yaptı baya kireci götürdü, ama bildiğiniz kokusu fazla geldi ve uzun süre gitmedi :D
Banyoda sabun kokusu falan baskılamıyor mu? Veya kokusu rahatsız ediyor mu? Benim çok hoşuma gidiyor tabi her defasında o koku nasıl olur bilemem. :D

Maliyeti nasıl? Yapımı basit bir şey mi? İlk defa duyuyorum. Profesyonel bir şey aramıyorum zaten. O kartı bir daha takmayacağım için su ile yıkadım.
Piyasada profesyonel cihazlarda var.Onlara bakara fikir edinebilirsiniz nasıl bir şey olduğuna dair.

Örnek bir kendin yap (DIY) videosu (onlarcası var):

Ben de olumsuz bir örnek vereyim..

Hidrolik disk frenli bisikletimi yıkama-yağlamadan önce, ön ve arka ruble(dişli) kısımlarını WD40 ile yağ, kir ve paslardan arındırmak için kullandım. Pek tabii güzel de temizledi. Ancak sıkarken Disk frenlerin balatalarına gelmiş. Frenler muazzam yüksek ses çıkarmaya ve tutmamaya başladı. Balataları değiştirmek zorunda kaldım. Güzel bir tecrübe oldu benim için. Artık her yere sıkmıyorum. :D

Döküm benzeri malzemede ters etkiler yapabilir,örnek fren balataları,ayrıca bazı plastik malzemeye sıkarken dikkatli olunmalı matlaşma yapabilir onun haricinde devre kartı,kapı menteşesi ,matkap plastik yüzeyi ,el aletleri temizliği ve el temizliğinde(asansör arıza bakımda pislenen ellere vb)çok kullandım kendi aracımda da bir adet daima bulunur fakat son zamanlarda fiyatı arttı .

WD40 BENİM BİLDİĞİM PAS sökücü sprey ama anlaşılan herkes amacı dışında heryerde kullanmış... enteresan.....

Aslında tek amacı pas sökücü değil, kutusunda gıcırtı giderir vs. dediği için diğer yerlerde de kullanılabiliyor. Parlatma olayı geçen aklıma geldi muhtemelen yağladığı için öyle oluyor. Sonuçta saçlar bile yağdan dolayı parlak bir hal alıyor. Diğer amacı dışında kullanımlar nasıl oluyor bilmiyorum bunu yapan adam liste yapmakla uğraşmamış birkaç tane bir şeyler yazıp gerisini bize bırakmış sanırım. 😄

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri