herkese kolay gelsin . vijeo citect 7.4 7.3 7.1 her sürümü deniyorum ancak compile ederken sürekli hata alıyorum 'cluster not found' 'Cluster name expected' ve 'string expected' diye bunları nasıl çözebilirim yardımcı olabilirmisinz
7.3 versiyonunda clusterları program otomatik dolduruyor. Siz projenizi gönderin sorununuzu çözerim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
videolar zaten elimde var aşamaları aynen birebir yaptığım halde bu hataları alıyorum. compile etmedende başlıyamıyorum galiba projeye

- - - Updated - - -

Cluster tanımlamanızı istiyor. Programda soldaki menüde bulabilirsiniz. Videoları youtube'da mevcut, (link istiyorsanız bir önceki sayfada(15. sayfa) mesajımda var) videolarda ayrıntılı şekilde anlatılıyor. İyi çalışmalar.
videolar zaten elimde var aşamaları aynen birebir yaptığım halde bu hataları alıyorum. compile etmedende başlıyamıyorum galiba projeye

Başarılı olmuş eline sağlık. Videolar bir aşama kaydettiriyor.

Merhabalar.
Vijeo Citect Scada versiyon 7.2 kısa kullanım kitapçığının türkçe olarak (düzenlenmemiş) halini yayınlıyorum Türkçeye çeviri kısmında çalışmam devam ediyor.
CITECT SCADA nın türkçe dökümanı umarım faydalı olur.
Ömer ELMA

Ekli dosyalar

• CITECT SCADA Quickstart-Tutorial-V720_tr.pdf
    7.9 MB · Görüntüleme: 100
Merhaba Ömer Bey, SCADA Projesi ödevim var. Bir proses seçmem lazım. Bana öneride bulunur musunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri