Vigi İc60 Bağlantısı

Cenk44

Üye
Merhaba...Bu resimdeki ıc 60 vigi kaçak akım rölesinin çıkışına sigorta koyulup cihaz böyle beslenmesi gerekiyor sanırım! Ben sigorta koymadan direk kaçak akımın çıkışından beslersem cihazı nasıl bir risk almış olurum. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 98AAD329-F20B-4DE0-B4A4-0704D463482E.jpeg
    98AAD329-F20B-4DE0-B4A4-0704D463482E.jpeg
    328.4 KB · Görüntüleme: 19
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Çıkışına değil,girişine konmak MECBURİ-
YETİ var.Yeriniz müsait değilse,aynı fizi-
ki büyüklükte monoblok sigorta +kaçak
akımlı koruyucular var,ondan takabilirsi-
niz.

Ekli dosyalar

• 4C26C26B-339F-4AF1-8FAD-61F0A6A76D6D.png
    4C26C26B-339F-4AF1-8FAD-61F0A6A76D6D.png
    476.1 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Hocam eğer resme baktıysanız başında 40 amperlik bir sigorta mevcut

Normalde bu kaçak bu şekilde satılıyor ve başına lenfiz sigorta ekliyorsunuz.
Öyle görünüyor.Kod numarasını verebilir-
misiniz ? Lenfiz sigorta nedir ?Sigorta 40
amp.,kaçak ünite A9V41463 ise,sorun yok , doğru seçim.

Son düzenleme:
Öyle görünüyor.Kod numarasını verebilir-
misiniz ? Lenfiz sigorta nedir ?Sigorta 40
amp.,kaçak ünite A9V41463 ise,sorun yok , doğru seçim.
Şefiz yanlış yazmışım pardon siz ekliyorsunuz sigortayı demek istedim ikinci resime bakarsanız kaçak akımın tek yalın halini ekledim
“Doğru seçim” derken yani 40 amperlik sigortadan gücü girip kaçak akımın çıkış tarafına başka sigorta eklemeden cihazı besleye bilirmiyim? Teşekkürler

Son düzenleme:
Konumuz konutsa,kaçak ünitenin 30 mA
olması lazım.Yazdığım kod 30 mA re ait-
tir.40 amp. sigortanında B tipi 6 kA olma-
sı gerekir.Seçim böyle ise,endişe edecek
bir durum yok.Güzel bir uygulama düşü-
nülmüş.Sigortanız C tipi.B ile değiştirme
şansınız varsa,daha şık ! bir uygulama
yapmış olursunuz.Onun kodu A9F73440
tır.

Son düzenleme:
Lenfiz yanlış yazmışım pardon siz ekliyorsunuz sigortayı demek istedim ikinci resime bakarsanız kaçak akımın tek yalın halini ekledim
“Doğru seçim” derken yani 40 amperlik sigortadan gücü girip kaçak akımın çıkış tarafına başka sigorta eklemeden cihazı besleye bilirmiyim? Teşekkür
Konumuz konutsa,kaçak ünitenin 30 mA
olması lazım.Yazdığım kod 30 mA re ait-
tir.40 amp. sigortanında B tipi 6 kA olma-
sı gerekir.Seçim böyle ise,endişe edecek
bir durum yok.Güzel bir uygulama düşü-
nülmüş.
konut değil üstad bu benim yaptığım bir restoran tablosu bunun içinde diğer ekipmanlar için koyduğum 2 adet 63 Mono 1 adet 40 amperlik 30 mA mevcut ve çıkışlarındada Bunlar beslediği 16 amperlik 10 amperlik sigortalar mevcut ayriyetten bir adet 40 amperlik 30mA lık bir trifaze ye bağlı ıkı adet 20 amperlik trifaze sigortalar vevcut. Birde fırın var bu fırın için bu resimlerini yüklediğim İC 60 vigi kullanmak istiyorum öğrenmek istediğim bana birileri bu bloktan direk fırını beslemem doğru olmayacağını ek olarak vigi bin çıkışına bir sigorta koyup fırını öyle beslemem gerektiğini söylemesi benimde bunun için danışma ve bilgi edinme çabam teşekkürler

Buradan giden hat için,yeterli ve güzel dü-
şünülmüş bir çözüm.Sigortayı,kodunu yazdığım B tipi ile değiştirirseniz daha uy-
gun olur.Kolay gelsin.

Buradan giden hat için,yeterli ve güzel dü-
şünülmüş bir çözüm.Sigortayı,kodunu yazdığım B tipi ile değiştirirseniz daha uy-
gun olur.Kolay gelsin.
Pek açıklayıcı olmadı benim için soruma cevap değil söyledikleriniz eklemem gerekiyor mu yoksa gereksiz mi bunun cevabı lazım bana...

yani 40 amperlik sigortadan gücü girip kaçak akımın çıkış tarafına başka sigorta eklemeden, cihazı, fırını beslemem doğru olur mu. Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekleme yapmaya gerek yok.Kaçaktan
çıkıp,doğrudan fırına gideceksiniz.Kaçak
akımın 30 mA olduğundan emin olun.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1