Vibrasyonlu ve Darbeli Ortam

akar61

Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Devamlı olarak hareket halinde darbeye ve vibrasyona dayana bilen 24v 10 amperlik rolelere ihtiyacım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.hangi marka role taksam darbeden ve vibrasyondan dolayı elektrik panosundan düşüyor ve makine ariza veriyor bu durumdan kurtarın beni.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba. sisteminizin çalışma şeklini bilmediğimden belki ssr solid röle kullanabilirsiniz diyebilirim ssrlerde normal röleler gibi mekanik kontak bulunmaz soğutucu ile panoya montelerseniz sorun yaşamazsınız sanırım.

arkadaşım SSR olmuyor çalışma şeklinden dolayı sadece sağlam bir roleye ihtiyacımız var

yeğenim panoyu sabit yere koyup kablo ile beslerseniz olabilirmi.eğer böyle olamıyorsa panonun sabitleme yerlerine vibrasyonu azaltıcı apereyler kullanabilirsin

Bazı rölerde, röleyı alt gövdeye sabıtlemeye yarayan, telden, yay veya kıskac tabır edeceğim aparatlar bulunur, satıcınızdan onu arayaınız,,

Veya, rölenın üzerınden, sabit kısmın da altından kablo bagı gecirip , sıkarak düşmeleri engelleyebilirsiniz, en azından masalı bir röle bulana kadar idare eder. Her gün röle sök tak yapılmıyor nasılsa..

Selam eğer fazla röle kullanılmıycaksa ufak bir kart hazırlayıp röleyi karta lehimle monte ederek deneyebilirsiniz. Eğer röle sayısı fazla ise biraz uğraştırabilir yinede sık arıza yapıyorsa uğraşmaya değer. Kolay gelsin..

Merhaba Arkadaşlar.
Devamlı olarak hareket halinde darbeye ve vibrasyona dayana bilen 24v 10 amperlik rolelere ihtiyacım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.hangi marka role taksam darbeden ve vibrasyondan dolayı elektrik panosundan düşüyor ve makine ariza veriyor bu durumdan kurtarın beni.
arkadaşım panonu bağlu olduğu yere lastik takoz kullanarak monte edebilirsen, vibrasyon etkisinden önemli derecede korumuş olursun

lastik takoz kullandığımız halde roleler düşüyor ve zarar görüyor.

lastik takoz kullandığımız halde roleler düşüyor ve zarar görüyor.

peki yeğenim.bu kullandığın makina üzerinde kaç adet role kullanıyorsun.zeybek arkadaşın önerisi dikkate alınabilir.fazla role kullanmıyorsan flexble olan kablolar vibrasyona uzun yıllar dayanır.bence baştan zor olur ama uzun süre rahat edersin.kontakt yerlerini sabitlarsin esneyen taraf kablo olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri