Vestel 12000 Btu Bioplus Fan Arızası

sergio3535

Üye
arkadaşlar klimayı çalıştırdığımda bir süre normal çalışıyor ısıtmasını yapıyor 5-10 dk, daha sonra üfleme fanı devri sapıtmaya başlıyor bir hızlı bir yavaş ve gürültülü şekilde çalışıyor bunu ayarlıyan kart olduğunu düşünüyorum ve kartı değiştirmeyi planlamaktayım. detaylı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.teşşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ana kartı değiştir sorun gider arkadaşım

kumandada arızalı olabilir sen ıkıncı kademe ayarladığın halde birden auto komutu veriyorsa ondana yapabilir

ısıtmada sorun olursa fan kademesi düşer.yavaşlar hızlanır.

iç ünite kartında fan soketini kart üzerinde takip edin bir triyak göreceksiniz kartı degiştirmeden önce triyagı degiştirip bir deneyin bence...

arkadaşlar klimayı çalıştırdığımda bir süre normal çalışıyor ısıtmasını yapıyor 5-10 dk, daha sonra üfleme fanı devri sapıtmaya başlıyor bir hızlı bir yavaş ve gürültülü şekilde çalışıyor bunu ayarlıyan kart olduğunu düşünüyorum ve kartı değiştirmeyi planlamaktayım. detaylı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.teşşekkürler
uzaktan teşhisleri sevmem ama nedense fanın sol tarafdakı tespıt yuvası burcu deforme olmasın ses değişkenliği sizin fanın devrının değiştiğini sanmanıza neden olmasın??

Selam arkadaşlar,
Peki Vestel cihaz çalışırken normal fakat termostat yaptığı zaman fan hızı yavaşlıyor,hızlanıyor ve bu esnada sesli çalışıyor,rahatsız edici ses çıkarıyor.
Sizce ne olabilir.

VEstel yetkili servisinde uzun süre çalıştım bu arıza sürekli olan bir arıza kesin çözüm kart ve fan motoru..
fon motoru devir okuyucu bozuldıuğunda kartıda bozuyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri