Vavien Dimmer Ses Sorunu

Genotropin

Üye
Merhaba, makel ve viko’nun vavien Dimmerlerini uygun ampul ve yük ile denedim, dimmerden rahatsız edici ses geliyor. (uğultu, vızıltı) en az ışıkta ve en parlak ışıkta ses azalırken orta parlaklıkta gürültü en yüksek seviyede.

Türkiye’de satılan dimmerlerin dökümanlarında ses ile ilgili bir bilgi yok. ancak yurtdışında satılan dimmerlerde sessiz gürültüsüz olduğu açıkça belirtiliyor.

Türkiye satılan vavien özellikli dimmerlerden gürültüsüz çalışan var mı?

Bu arada vavien olmayan makel dimmer sessiz çalışıyor.

kral kobra

Profesyonel Üye
Kullandığınız makel dimmer hangi tipi? ampul özelliği ?
Akkor flamanlının yerine geçen halojen ampuller standart dimmer ile sürülebiliyor. Led ampullerin dimmerları farklı ve ürün kataloğunda ayrıca belirtiyor.

kesmez

Profesyonel Üye
Ses yapan dimmerinizin çıkışı ile yük arasına seri 100uh bobin bağlarsanız ses kesilir veya azalır.
Ses yapmayan dimmer devresini kontrol edin devrede bir bobin varmı.

Konu Sah
G

Genotropin

Üye
Kullandığınız makel dimmer hangi tipi? ampul özelliği ?
Akkor flamanlının yerine geçen halojen ampuller standart dimmer ile sürülebiliyor. Led ampullerin dimmerları farklı ve ürün kataloğunda ayrıca belirtiyor.
Kullandığım makel dimmer Akkor ve halogen ampul ile kullanılabiliyor. 60-400 watt arası kullanılabilir yazılmış. ben 75 Watt Akkor flamanlı ampul ve 60 watt halogen ampul ile denedim.

Viko dimmer ise led dimmer, 6-100 Watt arası değere sahip. Onu da dim edilebilir Philips corepro 16 Watt ve 8,5 Watt led ampüllerle denedim.

Her ikisi de ses yapıyor.
Ses yapan dimmerinizin çıkışı ile yük arasına seri 100uh bobin bağlarsanız ses kesilir veya azalır.
Ses yapmayan dimmer devresini kontrol edin devrede bir bobin varmı.
Çok enteresan, ses yapmayan dimmer devresinde bobin yok. Ses yapan vavien dimmerlerde bobin var.

Konu Sah
G

Genotropin

Üye
bobini kısa devre edip deneyin. ses varmı yokmu.
Belkide bobin akımla hareket edip ses çıkarıyordur.
Bu yapabileceğim birşey değil, elektrik bilgim sınırlı. Direk satın alıp kullanabileceğim sessiz vavien dimmer biliyor müsünüz?

Teşekkürler

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,147
Kullanıcılar
390,911
Son üye
Maenfexion