Vavien Dimmer Ses Sorunu

Genotropin

Üye
Merhaba, makel ve viko’nun vavien Dimmerlerini uygun ampul ve yük ile denedim, dimmerden rahatsız edici ses geliyor. (uğultu, vızıltı) en az ışıkta ve en parlak ışıkta ses azalırken orta parlaklıkta gürültü en yüksek seviyede.

Türkiye’de satılan dimmerlerin dökümanlarında ses ile ilgili bir bilgi yok. ancak yurtdışında satılan dimmerlerde sessiz gürültüsüz olduğu açıkça belirtiliyor.

Türkiye satılan vavien özellikli dimmerlerden gürültüsüz çalışan var mı?

Bu arada vavien olmayan makel dimmer sessiz çalışıyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kullandığınız makel dimmer hangi tipi? ampul özelliği ?
Akkor flamanlının yerine geçen halojen ampuller standart dimmer ile sürülebiliyor. Led ampullerin dimmerları farklı ve ürün kataloğunda ayrıca belirtiyor.

Ses yapan dimmerinizin çıkışı ile yük arasına seri 100uh bobin bağlarsanız ses kesilir veya azalır.
Ses yapmayan dimmer devresini kontrol edin devrede bir bobin varmı.

Kullandığınız makel dimmer hangi tipi? ampul özelliği ?
Akkor flamanlının yerine geçen halojen ampuller standart dimmer ile sürülebiliyor. Led ampullerin dimmerları farklı ve ürün kataloğunda ayrıca belirtiyor.

Kullandığım makel dimmer Akkor ve halogen ampul ile kullanılabiliyor. 60-400 watt arası kullanılabilir yazılmış. ben 75 Watt Akkor flamanlı ampul ve 60 watt halogen ampul ile denedim.

Viko dimmer ise led dimmer, 6-100 Watt arası değere sahip. Onu da dim edilebilir Philips corepro 16 Watt ve 8,5 Watt led ampüllerle denedim.

Her ikisi de ses yapıyor.
Ses yapan dimmerinizin çıkışı ile yük arasına seri 100uh bobin bağlarsanız ses kesilir veya azalır.
Ses yapmayan dimmer devresini kontrol edin devrede bir bobin varmı.

Çok enteresan, ses yapmayan dimmer devresinde bobin yok. Ses yapan vavien dimmerlerde bobin var.

bobini kısa devre edip deneyin. ses varmı yokmu.
Belkide bobin akımla hareket edip ses çıkarıyordur.

Bu yapabileceğim birşey değil, elektrik bilgim sınırlı. Direk satın alıp kullanabileceğim sessiz vavien dimmer biliyor müsünüz?

Teşekkürler

6-100 W arası dimer için önemli olan 6 w altına düşmemek. alacağınız ledleri 9w ya da 14 w led olarak alabilirsiniz. Ses sorununu çözebildiniz mi?

Aynı cızırtı sorunu benim taktırdığım Viko RL-6-100 w pro dimerlerde de mevcut. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri