varkombi 312 röle arızası yardım

o guçte bir yer için 1000-1500 masraf çok hafif kalır hadi bir de mevcut role ile cezaya girerse?
TL mi ? :)

Bence güç-maliyet hesabı yapmak çok doğru değil. Maliyet-maliyet hesabı daha mantıklı. İşletmemde 30'un üzerinde dağıtım trafosu var. "Rölelerim nadiren kilitleniyor, bana 30 x 1.500 = 45.000 TL verin ceza riskini azaltalım" dersem beni döverler. :D

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bende ups kullanmayı düşündüm. ama bundan 4- 5 sene önce yaşadığım bir sorundan dolayı korkuyorum. sorun şu;
daha önce bu tip dalgalanmalarda eski tip röle yanıyor ve kontaktör bobinlerini yakıyordu.
çözüm bulmakta zorlandım.
1; kumanda fazına regülatör koymayı düşündüm. Araştırmalarım sonun da reaktif güc rölesinin besleme gelirimi regülatör üzerinden geldiği zaman röle gelen fazı akım trafosunun bağlı olduğu faz değilde başka faz olarak gördüğü için çalışmıyordu.
2: oto trafosu koyarak durumu düzeltim.
Bu arada şunu söylemeyi unuttum. bizim trafaoların çıkışları 405 v- 410 v civarı.
neden derseniz. normal olarak 380- 390 v ayarlarsak büyük güçlü ( 315 kw) motorları çalıştırıken voltaj düşümümnden faz korumaları sistemi devre dışı bırakıyor. bu yüzden rölenin beslemesini daha önce oto trafsu ile voltajı 215 -220 arasına ayarlayarak sisteme çözüm bulmuştuk. bir sene önce kompazzasyon panolarında tadilat yaparken rölelerin hepsini değiştirdik. 1 senedir sorun yoktu

kusura bakmayı birşey daha soracağım. cahilliğime bağışlayın. voltaj düşüp geri geldiğinde (voltajın normale döndüğü andan itibaren) sistemin (rölenin) normal bir şekilde çalışması gerekmiyor mu? kesinti uzun süreli olursa bir sorun olmuyor

--------------------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:
bende ups kullanmayı düşündüm. ama bundan 4- 5 sene önce yaşadığım bir sorundan dolayı korkuyorum.
Ben UPS önerisini başına "mantıklı olmayan öneri" eki ile sunmuştum zaten. Regülatör, UPS gibi kaynaklardan alınan yapay faz bilgisinin RGK rölenizi şaşırtması normal sanırım.

Araya bu tür kaynaklar sokmaktansa faz giriş-çıkışı ile kullanacağınız bir gerilim kontrol rölesi kullanırsanız daha sağlıklı şekilde çözüm bulmuş olursunuz bence. Üstelik Sn. 3elibrahim'in önerdiği 1000-1500 TL'lik maliyetleri de bulmaz.

teknolojinin ne kadar uzak kalırsan o kadar da geride kalırsın yani mantık aynı yola devam ama fark birisi toprak yol digeri ise asfalt duble yol tercih senin yola devam

sayın avganlı rölenizin tam kodunu yazın varkombi-12 mi varko-312 mi.email adresime adresiniz ile birlikte yollayın.tüm bilgilerinizi yazın.ben size yeni röle ve aşırı düşük gerilim rölesi bedelsiz yollayacağım maksat sorununuz çözülsün.İyi çalışmalar dilerim

şimdi senin işletmede elektrik gidip gidip geldiğindemi bu sorun ortaya çıkıyor bu surunu ortadan kaldırmak için röleni değiştirmende yarar var fedral marka reaktif güç kontrol rölesi ile elektrik gidip geldiğnde hesaplamalar değişmez elektrik geldiğinde gerektiğinde ihtiyaca göre kondansatürleri devreden alır veya çıkarır

elektrik gidip gelme testini yaptım.
1 snden daha kısa sürede röle besleme sigortasını açıp kapattım.problem yok biraz daha uzattım süreyi bu sefer röle kapandı ve açıldı tekrardan kademeleri sırayla aldı.Sorun sistem kaynaklı olabilir.

arkadaşlar proplemi çözdüm teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri