Vantilatör motoru sağlam mı nasıl anlarım?

@yolgezer74
@kaygısız

Siz yazarken bende uğraşıyordum; yolgezer74'ün dediği gibi tırnakları söktüm, o burcu içeride bir metal daha var onun içine soktum, kapattım çalıştı fakat o gıcık ses devam ediyor pervane yamuk sanırım o yapıyor sesi.
Yalnız ben ses geliyor diye sadece arka kapağı açtım, motoru sökmemiştim tuhaf ama çalışmadı o durumda, hiçbir şeyi ellemedim sadece arka kapağı sökmüştüm çalıştırayım ses nerden geliyor dedim çalışmadı ordan taa motoru sökmelere kadar getirdi o ses gitmedi ama.:)

Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ses gitmez. motor çalıştı mı?
motor tam hızında dönüyor mu? dönüyorsa motoru sökebildiğin kadar söküp içine yağ koyacaksın. rotorun motor içinde kalan tüm bölgesinin yağa bulandığına emin ol. ben de bir motorda içine alır umudu ile yağ atmıştım ama içine almamıştı. tamamen söküp yağladım 1 senedir uğuldamadı:)
ki uğultunu tüm nedeni bu da olmayabilir. pervanenin çerçevesinin kıstırmaları gevşemişse de yapar.

çalışı demişsin.
eğer motor rulmanları haşat olmuşsa ne edersen et hışırtı kesilmez. motoru tek başına çalıştır ses geliyorsa kalın motor yağı ile yağla. bulabildiğin en kalını olsun. az da olsa sesi keser.

ses gitmez. motor çalıştı mı?
motor tam hızında dönüyor mu? dönüyorsa motoru sökebildiğin kadar söküp içine yağ koyacaksın. rotorun motor içinde kalan tüm bölgesinin yağa bulandığına emin ol. ben de bir motorda içine alır umudu ile yağ atmıştım ama içine almamıştı. tamamen söküp yağladım 1 senedir uğuldamadı:)
ki uğultunu tüm nedeni bu da olmayabilir. pervanenin çerçevesinin kıstırmaları gevşemişse de yapar.
Çalıştı,
Dönüyor.
Ben topladım vantilatörü bir dahada açmam artık, dediğiniz gibi o tırnaklar çok narin bir daha sorun çıkarsa elimde kalır.
Sadece mili yağladım, pervanenin kısımlarını o kadar, ses gitmedi.
Sağ olun.

gitmez. rotorun komple yağlanması gerekirdi.

açmışken ben olsam birden bulardım yapa. o öyle gider artık.
motorun açık ve tororuna yakın bir yeri varsa ordan doldurabilirsin.

açmışken ben olsam birden bulardım yapa. o öyle gider artık.
motorun açık ve tororuna yakın bir yeri varsa ordan doldurabilirsin.
Rotor dediğiniz şu benim yukarı çıkmıyor dediğim mil değil mi?
Makine yağı olur mu şu yapı marketlerde 1 TL'ye satılanlardan?

Vantilatör sesi ile ilgili bir konu açmıştım. Ayaklı vantilatörün ses sorunu diye aratın bulursunuz. Yağlamayla ses gidecek diye bir kural yok. Sorun burçlarda veya kafanın gövdeye bağlı olduğu yataktaysa o iş bizi biraz aşıyor. Kafa ile pervane ızgarası arasına bir şeyler sıkıştır ses ortadan kalkıyor.

Vantilatör sesi ile ilgili bir konu açmıştım. Ayaklı vantilatörün ses sorunu diye aratın bulursunuz. Yağlamayla ses gidecek diye bir kural yok. Sorun burçlarda veya kafanın gövdeye bağlı olduğu yataktaysa o iş bizi biraz aşıyor. Kafa ile pervane ızgarası arasına bir şeyler sıkıştır ses ortadan kalkıyor.
yataklarda yıprtanma varsa yağ bir nebze olsun düzeltir sorunu. ama tamamen keseemez haklısınız. parça değişimi şart olur.
ben çok fan tamir etmişimdir sırf yağlayarak. adam bozuk bu diyor. ben az yağ sürüyorum düzeliyyor:)

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,059
Son üye
Erentrik

Yeni konular

Geri