Vantilatör Kartı

Vantilatör motorları içinde sargı kısmında ya ptc bulunur yada sigorta bulunur kart çıkışını olctunuzmu çıkış varmı ?yardımcı sargı ve ana sargı varmı ?Motorun sargilarini olctunuzmu?
Kart çıkışı sağlam sargılar da sorun yok ölçüm yaptım motor kısmı fazla ısınmadan bozulmuş galiba.

Öncelikle cevap için teşekkürler.. Ben hep kapasitörleri ohm ve ya buzzer kademesinde ölçerim ve hep sonuç alırım belli ki sizde bilgi eksikliği var. Sadece o kapasitör bozuk olması aletin çalışmamasının sebebi olabilir mi onun için soru sordum.

Yoksa aynı kapasitörden alıp değiştirmek çocuk oyuncağı benim için o kadar ucuz bir devre elemanının için tamirciyi bir vantilatör parası daha veremem...
Kapasite ve bobin ölçümü, bilgi ve özellikle deneyim gerektirir. Kapasitörler, sökülüp deşarj edilerek ölçülürler. Ben bu iş için, 2si multimetre üzerinde, biri osiloskop üzerinde, biri esr metre üzerinde ve bu iş için imal edilmiş L-C metre ile ölçerek (toplam 5 etti) kullanıyorum.
Multimetre alırken LC özelliğine dikkat etmek gerekir.
Ohm yada buzzer konumu sağlamlık hakkında bir fikir vermez.

Kapasite ve bobin ölçümü, bilgi ve özellikle deneyim gerektirir. Kapasitörler, sökülüp deşarj edilerek ölçülürler. Ben bu iş için, 2si multimetre üzerinde, biri osiloskop üzerinde, biri esr metre üzerinde ve bu iş için imal edilmiş L-C metre ile ölçerek (toplam 5 etti) kullanıyorum.
Multimetre alırken LC özelliğine dikkat etmek gerekir.
Ohm yada buzzer konumu sağlamlık hakkında bir fikir vermez.
Evet deşarj ettim. Öyle dijital multimetre ve analog multimetre yle ölçtüm. Sorun yoktu karta kadar enerji geliyor ve motora enerji vermiyor.

Kart çıkışı saglam demissiniz ?motora enerji geliyor yani?

Bülent abi gerçekten haklı yazdiklarinda.Konunun başından sonuna ne yazdiysaniz uyumsuz kelimeler.Elektrik işiyle uğraşırken dikkatli olun.Saglicakla kalın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri