Vantilatörü açınca başka bir cihaz kapanıyor

efess41

Üye
Arkadaşlar vantilatörü açınca 5li prizin 1inde olan direksiyon seti gücü kesiyor ve kapanıyor nedenini bir türlü anlayamadım vantilatörü kapatınca ise direksiyon seti açılıyor vantilatörün düğmeleri on off görevi görüyor. Evde galiba topraklama yok ondan kaynaklı olabilir mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tamam tamam inandım.

Öncelikle topraklama hayati önem taşır (Elektrik tasarrufu yaptığını söyleyenler bile var.). En kısa sürede topraklama hattı çektirin sigorta kutunuza KAKŞ ekleyin.
O uzatma kablosunu kullanmayın ya çok adi ya da deforme olmuş. Uzatma kablosu olmadan sorununuz çözülecektir.

Tamam tamam inandım.

Öncelikle topraklama hayati önem taşır (Elektrik tasarrufu yaptığını söyleyenler bile var.). En kısa sürede topraklama hattı çektirin sigorta kutunuza KAKŞ ekleyin.
O uzatma kablosunu kullanmayın ya çok adi ya da deforme olmuş. Uzatma kablosu olmadan sorununuz çözülecektir.
Cevap için öncelikle teşekkürler. Farklı bir kablo ile denedim sonuç aynı. Kafayı yiyeceğim watt değerini aşmıyorum. farklı bir cihazın on off'u benim cihazımı neden ilgilendiriyor anlamış değilim. Yukarıdaki arkadaşın yazdığı input lag olayı nedir? Başka birisi başka forumda ışığı açıp kapattigında monitörde ki görüntü gidiyor diye konu açmış acaba ikimizde aynı olayı mı yaşıyoruz?

kak rolesi varmı yokmu bilmiyorum yoksa takınderim ama prizinizde nötr toprak karışımı olabilir yuke binince voltaj çökuyor gibi ölçmek gerekır

Arkadaşlar vantilatörü açınca 5li prizin 1inde olan direksiyon seti gücü kesiyor ve kapanıyor nedenini bir türlü anlayamadım vantilatörü kapatınca ise direksiyon seti açılıyor vantilatörün düğmeleri on off görevi görüyor. Evde galiba topraklama yok ondan kaynaklı olabilir mi?
güzel insan, elektrik işi oyuncak değildir. galiba ile, var mı? yok mu? bilmiyorumla çözüme ulaşılmaz. lütfen evinize bir elektrikçi çağırınız. doğru ve gerçek sorunu bulup çözüme ulaştırsın. 2. çözüm odaya başka bir prizden uzatma çekip vantilatörünüzü oradan çalıştırmayı deneyiniz. ölçüm ve gerekli tesisat kontrolü yapılmadan. buradan alacağınız her tavsiye havada kalacaktır.

.. parazit sorunu gibi. Bir tane Şebeke filtresini vantilatör girişine takıp denemek lazım.

Değerli arkadaşlar. Üyenin ip si başka bir üye ile cakismiyor. Eger konu input lag konusuna evrilirse gereken yapılacaktır.

Forum kurallarında multi üyelik alımı yasaktır. Çakışma yaşanırsa uzaklastirilir.

Konu özüne gelinirse vantilatör induktif bir yüktür. Oyun aletiniz hassas ise önerilerde gibi fana bir kapasitor takabilirsiniz. Yada emi filtre denilen filtrelerden.

Bazen bu tür sorunlar daha da ileri gidiyor ev tesisatı ile alakalı sorunlar da olabilir.

Siz önerilerde ki uygulamaları yapın. Hatta bir uzmandan destek de alın.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri