Solunum cihazı besleme arızası

Ben mi anlamadım bilmiyorum ama??

Cihaz 160 watt çekiyor ve güç kaynağı 150 watt..Cihaz (güç kaynağı) kendisini korumaya almasın?

Ayrıca bu seviyede güç kaynağını zorlayınca ısınma ve aşırı yük nedeni ile saçmalaması bana gayet normal geliyor.

Bana kalırsa öncelikle 19 volt minimum 10 amper bir güç kaynağı bulup besleyin.

Güç istikrarlı ve düzgün gelmediği müddetçe düzgün çalışma beklenmemeli.
Evet basit bir hesap hatası yapmışım, 180 diye hesaplıyordum. Bataryada da aynı sorun var, tam şarjlı haldeyken dahi sorun çıkartıyor. O zaman cihaz fazla güç çekiyor bu da kompresör kart ikilisinden birine işaret ediyor sanırım. Ya kart arızası ya da kompresör arızası sebebiyle kart korumaya alıp kesme yaptırıyor. Bayram sonrası bakacağım yurtiçi servisi varsa göndereceğim bakalım.

Bu arada 19v 10a veya daha fazlası ile denediğimde cihaza zarar verme ihtimali var mı? Bir de soket 8 pin, mango150-19 model adaptörü var. + - haricinde kablo yoktur sanırım.
Cihazın yurtdışından olması kötü olmuş türkiye garantisi yok. Daha iyi ve bütçe dostu bir yedek makina alsanız daha iyi olmazmı? Parçası bulunsa bile yurt dışından gelir. Servisi 7 yıl zorunlu parça üretiyor .
Taşınabilir cihazlarda seçenek çok sınırlı, ve sürekli oksijen verebilen nadir hatta tek cihaz desem yeridir. Sürekli akış verebilen bir kaç model var dünyada, onlardan sadece philipsin bu modeli kısıtlı sayıda ülkemizde satılmış. Başka cihaz da yok. Çok elzem değil aslında bizim için, biraz konfor amaçlı aldık. Normalde 3 adet 10 kiloluk tüple hareket halinde oluyorduk, bu cihaz 4.3 kilo ve dolum derdi de yok diye aldık.

28 bin TL ye aldım Almanya'dan, dolayısıyla bir 28 de tamir masrafı ödemektense iş görüyor şimdilik , bozulana kadar kullanacağım. Bozulunca da eski düzen devam. Ama tabi uygun fiyata tamir edilebilecekse onun arayışındayım işte.

Son düzenleme:
1. Ekranda herhangi bir hata mesajı aldınız mı?

2. Dökümanın 56, 57, 58 sayfalarında belirtilen herhangi bi hatayı gözlemlediniz mi?

3. Cihazı bilgisayara bağlama imkanınız varmı,
Bağlayabilirseniz., aşağıdaki ekranda hata takibi çok daha kolay.

philips_oxy.png

Maalesef hem kablo hem yazılımlar lazım, ikiside yok. Cihaz herhangi bir hata da vermiyor.

Ekranda üçgen uyarı işareti görünyuor mu? Herhangi bir Bip sesi?

Forumlarda benzer problemler için bir takım tavsiyeler var,
Eğer hata sadece. bu ise (yani kendiliğinden kapanma).
(Aslında bir yorum yazmadan olayı anlatırsanız daha kolay çözüme ulaşılır.)

Çalışırken aküyü çıkarın, akü olmadan deneyin.

Veya Cihazı kapatın, aküyü çıkarın, 10dak bekleyin, cihazı fişe takıp açın.

Genelde, kendiliğinden kapanmalar için akü probleminden bahsediliyor.

Resetleyin

Kolay gelsin,

Kaç amper çektiğini ölçtünüzmü cihazın veya harici bi güç kaynağıyla denedinizmi ? Kompresör bağlantısını söküp denedinizmi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,012
Son üye
erenc348

Yeni konular

Geri