Uygun su pompası yok.

mehmetaliu

Üye
Merhabalar,
Bir oto buz dolabı yapacağım. (Peltier ile.) Sistemde küçük bir su deposu olacak. Bir su pompası yardımı ile sıvıyı bir kutunun içinde gezdireceğim. (Belki fan da takarım.)Fakat uygun fiyata ve uygun amaçlı bir su pompası bulamıyorum.
Nereden bulabilirim?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çok basit peristatic pompalar var, hem batit hemde baya etkili.

Kendinde yapabilirsin :)

Bir iki örnek bağlantı vereyim sana, fikri anlaşılabilir kılmak için:

http://robotguy.net/aquarium/p_pump.jpg
http://www.aussiehomebrewer.com/uploads/albums/1187269796/gallery_4393_159_53707.jpg

Malzeme listesi, biraz mdf, kauçuk hortum ve 3 adet rulmaz :)

Kolay gelsin.

dipçe: hazır ürünlerde bulmak mümkün.
Bkz: 3-9VDC mini su pompası Arduino&Pic GittiGidiyor'da 119544958

Teşekkür ederim. Mantıklı bir sistem.
K
Kurt_Kurt;568832 Kendinde yapabilirsin :)
Bunlar satılıyor mu?
Nerede satılır?
Kaş tl dir?

Abi mini su pompası adı ile gittigidiyor da mevcut 40-50 tl arası fiyatlarda dolaşıyor. Ebay den de alınabilir orda çin malları ciddi ucuz.

KontrolKalemi Mobile.

Abi mini su pompası adı ile gittigidiyor da mevcut 40-50 tl arası fiyatlarda dolaşıyor. Ebay den de alınabilir orda çin malları ciddi ucuz.

KontrolKalemi Mobile.

E çok pahalı:p
Acaba direk fan mı kullansam?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sen bencede fan kullan suyun donma doldurma v.s. bi ton derdi var..

en güzeli fan.. yalnız yoğuşma suyunu unutma

Antifirizin ısı iletim katsayısı suya göre düşüktür. Zaten peltier ufacık antifiriz kullanıp verimi iyice düşürmemek lazım.

Aşağıdaki resimdeki gibi peltierin iki tarafına fanlı işlemci soğutucusu tak. Soğutan kısmını istediğin yere monte et.

Peltier.jpg

Çok teşekkür ederim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,408
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri