Usb pic (Yardım)

ahmet222

Üye
Ya beyler daha yeniyim ama çok meraklıyım usb yada serial por ile pc ye tuş göndermek istiyorum programdan ayarlanıcak tuşlara buton basılı olduğu sürece basıcak ne kullanmalıyım örnek proje warmı yardım

USB destekli Pic leri bir araştır. Birde şu var;
ft232rl entegresi .Bu entegre usb portuna takılır.
Bilgisayarda sanal bir port oluşturur.Yazdığın program ile bu sanal porta bilgi gönderebilirsin.Bu bilgi entegrenin çıkışından(RS232 çıkışı) alınır.
Seri yada paralel port için üreticinin sitesinden driver ı indirip yüklemen gerekir.
Doğrudan USB ye bilgi göndereceğim dersen, yolun bayağı uzun.
Yakında böyle bir devre bende kuracağım.

Sağol yardımın için umarım dediğimi anlamışsındır bir çeşit klavye fakat tek değişik yanı üzrinde 1 tuş olucak yada anahtar aktif edince belirlediğim tuşlara basıcak

usb uygulaması isterseniz micro c ile uygulamalar çok kolay. kendi kütüphanesindeki örnekleri de kullanabilirsiniz.

not1 :micro c'nizin tam sürüm olması gerek(usb kodları demo limiti aşar).
not2 : proton'da kullanabilirsiniz yada micro basic.

usb için pic18f2550 ve pic18f4550 picleri kullanmak daha mantıklı. herhangi ek entegre kullanmadan, ek masraf çıkarmadan, üzerinde usb modülü mevcut olan bu söylediğim iki pic işini çok güzel yapıyor.
usb'li projelerimde bu iki pic'i de kullandım ve oldukça hızlı işlem yapabildim. bilgisayarda sanal port v.s. oluşturmadan ister HID modunda ( burada sürücü yüklemeye de gerek olmaz ) isterseniz başka modlarda kullanabiliyorsunuz. orası kodlamanıza kalmış tabi ki. artık seri port olayını bırakıp usb gibi teknolojilere yönelmenin zamanı geldi. seri port çocuk oyuncağı oldu :)

arkadslar bende arıyorum bi örnek hiç yok pc den vb arayüz olacak usb ile pıc haberleşecek 18f xxxx olacak devrede bir led dahi olsa bana yeter ve pıc basıc de yazılı arıyorum tabiki yardımcı olacak vardır ins

arkadslar bende arıyorum bi örnek hiç yok pc den vb arayüz olacak usb ile pıc haberleşecek 18f xxxx olacak devrede bir led dahi olsa bana yeter ve pıc basıc de yazılı arıyorum tabiki yardımcı olacak vardır ins
bu kitaptan yararlanabilirsin, fakat kitaptaki örneği yapmama rağmen çalıştıramadım. Kitabı yazan kişi ile iletişimdeyim. Çalıştırabilirsem burayada dikkat edilmesi gereken şeyleri yazarım;)

bu kitaptan yararlanabilirsin, fakat kitaptaki örneği yapmama rağmen çalıştıramadım. Kitabı yazan kişi ile iletişimdeyim. Çalıştırabilirsem burayada dikkat edilmesi gereken şeyleri yazarım;)

Bu kitap bende var fakat CCS ile yazmak istiyorum,Programın diğer kısımlarını CCS ile yazdım USB kısmını da mikroC ile yazarsam rüküş durur :p

ares 232 yi kesinlikle araştırmalısın senin işine yarayacaktır :)

arkadaşlar programlamadan iyi anlayan pcb de lcd ekranı olan menülü bir iki projem var yardımcı olursanız sevinirm

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri