UPS Şarj Destekli Güç Kaynağı

redali

Üye
Merhabalar projelerimde kullanmak üzere harici güç kaynaklı kesintisiz 12v ups aradım. Normal UPS'ler mevcut ikinci el olarakta uygunlar fakat yapı olarak büyük oldukları için ve 220v ihtiyacım olmadığı için led trafosu gibi veya benzer ürün arama başladım fakat kısıtlı bilgim ilgi pek ürüne ulaşamadım fakat aliexpress üzerinden bir ürüne denk geldim (Ürün fiyatı fazla geldi 25$, normalde uygun fakat kurdan dolayı 100₺) ihtiyacıma uygun fakat TR'de mevcut değil sanırım veya ben bulamadım var ise benzeri vs bilgi verirseniz sevinirim.

İstediğim 220v'tan 12v çıkış almak istiyorum (standart led trafosu) fakat harici olarak 12v 7ah vb. akü bağlayıp elektrik kesintisinde bu akü üzerinden devam etmesini istiyorum yine 12v olarak

Örnek ürün

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Acaba aradığınız ürün şunun gbi bir ürünmüdür?

Ben bu irini kullanmadım ama internette bilgilerini okumuştum. Bu smps e B+ ve B- ye akü giriliyor V+ dan ve COM dan çıkış alınıyor.

Ürün meanwell in AD-55 modeli. Farklı büyüklükte ürünleri var.

55W Single Output with Battery Charger(UPS Function)

http://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=AD-55

%20UPS,%20ad-55a%20%2812V%29,%20ad-55b%20%2824V%29.jpg

Aynen bundan aynı ups gibi tek fark 220 inverter yok. 10a olsa yeter tr var mı ki bundan satan

Aynen bundan aynı ups gibi tek fark 220 inverter yok. 10a olsa yeter tr var mı ki bundan satan

Siz bununla kac amperlik akude kullanacaksiniz?

Meanwell urunu satan saticilarda bulunabilir dusuncesindeyim. Bakmadim ama uygun bir zamanda bakabilirim.

7ah aküde kullanacağım veya en fazla 2 adet 7ah akü ile destek sistem olarak kullanacağım.
Arattığımda 1 sitede çıktı ürün ordada 185₺ bu fiyat aşırı geliyor, normal uygun fiyatlı upse eş değer ki bunlarda + akü mevcut.

Mouswr deki adet fiyati 31 eurodan asagi yok.

Bence normal led adaptorunun cikisina bir sarj devresi yapip cikisi role ile surebilir cok daha ucuza cozum yapabilirsiniz dusuncesindeyim.

Daha ucuzu yapılabilir fakat pek devre bilgim olmadığından elektirikte hazır cihazlar kullanıyorum, yine aliexpresse çıkacak iş bekle 1 ay gelsin diye sıkıntısı o

..

Son düzenleme:
Tekerleği yeniden icat etmeyin. Basit bir yolu var. 12 volt kısmından sürekli çekeceğiniz en fazla güç nedir.

4 amper normalde ama az çok ekleme olursa en fazla 5 bilemedin 6dır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri