Un Fabrikası Kapasitif Sorunu

250 kW da sayaç muhtemelen AG tarafında olabilir ancak bir kontrol edin, OG de ise ve sabit grup varsa kontrol edin 7,5 kVar dan büyük ise düşürün. Sık değişen yüklerde kademe çıkış (devre dışı kalma) süresini rölede kaç saniyeye ayarlı buna bakınız, yüksekse (1-2 sn den fazla ise) düşürünüz. Isıtıcılar reaktif olarak temiz yüklerdir, ilave olarak yüksek güçte UPS gibi bir yükünüz olabilirmi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın CreSpo arkadaşım çok sık devreye girip çıkıyor demişsin kondansatör devreye alıp bırakma ayarlarını yaptınmı onun haricinde akım trafonun sağlam olup olmadığını ve oranının röleye doğru girip girmediğini kontrol edebillirsin... kolay gelsin

UPS nedir anlamadım kusura bakma. Son olarak anlayabileceğim bir dille ne yapayım. Reaktif güç rölesini ustaya taktırdım kontrolleri yaptı herşey normal dedi. Günahını boynuna ne diyem.

UPS (KGK) kesintisiz güç kaynağı, bazısı kapasitif etki gösterir..Siz öncelikle bilen birine gösterin sisteminizi madem daha önce sorun yoktu..

Gittiğim kompanzasyon sorunlarında, en çok karşılaştığım, akım trafosu oranlarının yanlış girilmesi...

Ben kompanzasyon yapıyorsam, en az 3 ay garanti veririm. Fatura cezaya girerse cebimden karşılarım...
Kompanzasyon sigorta değiştirmek gibi bir iş değildir... Uzun süreli kontrol ister...
Ayarını bile 50-60 TL ye yapmam... ;)

Sık bir şekilde gir-çık yapıyor demişsiniz. Giriş-çıkış sıklık zaman aralığı nedir?

Gittiğim kompanzasyon sorunlarında, en çok karşılaştığım, akım trafosu oranlarının yanlış girilmesi...

Ben kompanzasyon yapıyorsam, en az 3 ay garanti veririm. Fatura cezaya girerse cebimden karşılarım...
Kompanzasyon sigorta değiştirmek gibi bir iş değildir... Uzun süreli kontrol ister...
Ayarını bile 50-60 TL ye yapmam... ;)

Garanti olayı doğru zaten bende kestim ücreti merak etme o kadarda olsun. Sende 1000TL yap sorun bu degil neyse.

Arkadaşım giriş cıkış 3 saniye ile 10 saniye arası değişiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri