twido programı neden silinir

burak7605

Üye
twido plc,ye yazılan program silinme nedenleri neler olur.program kendi kendine silinirmi bilginize teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
twido plc,ye yazılan program silinme nedenleri neler olur

bizim makinadaki twidoda kullanıcı paneline girdiğimiz değerleri siliyor , yeniden yüklemek zorunda kalıyoruz

valla benim başıma hiç gelmedi programı siz yazmadıysanız yazılımda art niyet olabilir. Yani program silinmiyodur ama bir şekilde err verdiriliyor olabilir.

Eğer program yüklenirken backup alınmadıysa silinebilir.
Benim de başıma geldi.
Tahminen şebekeden gelen gürültüden kaynaklanma ihtimali olabilir.

plc nin pili bitmiş olabilir ki buda sadece ekrandan girilen değerlerin kaybolmasına neden olacaktır. birde güç kaynağına bakılmasında fayda var Tüm program silindi ise backup alınmadığından kaynaklanır

plc nin kendi üzerindeki 24v çıkışı kısa devre edildiğinde ve plc 3-4 ay gibi enerji verilmediğinde siliniyor
daha doğrusu twidoda enerji meselesi ile karşılaşmadım ama önceki versiyonu nano plc de bi çok kez karşılaştık
aynı sorun olabilir dye düşünüyorum ama kısadevrede prg nin kurtulma şansı yok

PLC'ye online bağlanırsın. Sonra PLC menüsünde Backup seçeneği var. Bunu tıklarsın. Program PLC'ye backup alınır. Sonra PLC'yi RUN yaparsın.
Eğer PLC RUN konumundaysa sorar Bakup alındıktan sonra RUN yapılsınmı? Evet dersen işlem bitince RUN olarak PLC çalışır. Hayır dersen STOP konumunda kalır. Sonra kendin RUN konumuna alırsın.

saol kardeşim verdiğin bilgi için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri