As PLC ve RS485 Haberleşme

Benim bunu HW configde nasıl tanıtacağım ve PLC de Nasıl Okuyacağım ile ilgili olarak.

HWConfig ayarı ve PLC örnek programı ekran görüntüsü atma şansınız varmı?
malesef örnek veremem. ancak yukarıdaki konfigürasyonunuzda as plc - as plc haberleşmesi yapıyorsunuz remote device ve modbus register adresleri degismeden haberleşme yapmaz. ek olarak comm id.'niz de iki cihazda da aynı gibi gözüküyor gerekli dökümanları tekrar gözden geçirin veya delta türkiye ile iletişime geçin yardımcı olurlar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sanırım sensör 8 bit RTU değil, 7 bit ASCII haberleşmeli.

Olmadı hocam haberleeştiremiyorum. Bilmeyen bilmiyorum demiyor tarif etmiyor. bilende örnek vermiyor İllaki çözerim de çözdüğümde ben buraya koyarım programı lazım olan örneklensin görebilsin diye.

Delta da çözemedi Baumerde buraya da attım pdf'leri veriyor sadece.

Anlayacağınız ben - delta - baumer halledemedik. Varsa bir bilen HW config ve programdan okuma kısmını iletirse çok memnun olurum.

Sanırım sensör 8 bit RTU değil, 7 bit ASCII haberleşmeli.

(RX/TX -) ve (RX/TX +) yı AS PLC nin Com bir artı ve eksilerine bağladım
Bir tarafın artısı diğerinin eksi ucuna, eksi ucu da artı ucuna gelecek şekilde deneyin.
Bu bağlantı halinde iken diğer parametre değişiklik alternatiflerinin hepsini denemenizde de fayda var.

işte o varyasyonları bulamıyorum sorun orada :)
Bir tarafın artısı diğerinin eksi ucuna, eksi ucu da artı ucuna gelecek şekilde deneyin.
Bu bağlantı halinde iken diğer parametre değişiklik alternatiflerinin hepsini denemenizde de fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri