tv katları

mylifese

Üye
televizyonlarda bulunan katların görevleri neler ve nasıl çalışırlar.? besleme katı ,tuner katı ,ses katı ,horizantal katı ,vertikal katı vb.Elimde 2 adet arızalı tv var. Bunlarla amatörce kurcalayıp arızalarını yapmak istiyorum.elinizde tv tamiri ile ilgili döküman var mı?

televizyonlarda bulunan katların görevleri neler ve nasıl çalışırlar.? besleme katı ,tuner katı ,ses katı ,horizantal katı ,vertikal katı vb.Elimde 2 adet arızalı tv var. Bunlarla amatörce kurcalayıp arızalarını yapmak istiyorum.elinizde tv tamiri ile ilgili döküman var mı?

Tv lerin çalışma pernsibi temel olarak aynıdır.ama kulanılan malzemeler üretilen modellerde çalışma sistemi ve voltaj farlılıkları olabiliyor.çalışma prensiplerini internetten bulabilirsin. işin içine şema ve arıza çeşitleri girdiğinde zorlanabilirsin.
Tv nin arızasına,markası ve modeline göre yardım istersen daha çok yardım eden olabilir.

2 Adet arızalı tv var.37 ekran
samsung CB-3373T MODEL ve
BEKO 11.1 MODEL
Her ikiside çalışmıyor. bunları tamir etmek istiyorum. tv şeması elinizde var mı.samsun markalı tv şemasını internette bulamadım.Bulduklarımda yabancı sitelerde paralı.gerekli ölçümleri yapıp burada paylaşmak istiyorum. tv tamirinden anlayan arkadaşlarla irtibat kurarsak çok memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri