turk telekoma sakın güvenmeyin

By pover
Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum hatta dahasınında var oldugunu biliyorum .
Anayasal temel haklarımızdan biri olan haberleşmenin mahremiyetinin de bu firmaya verildikten sonra kalktıgını vede yürütmenin özel anlaşmalarla halktan ötv kdv adı altında dolaylı vergi alındıgını gönderilen faturalardan anlıyorum.zaten Sadece adı Türk olan telekom her türlü istihbari bilgi ve kişi takip olanaklarına da hizmet vermekde. Türk telekomu bedava denecek fiatlara alan bu firma ödemelerini aylık taksitlere bölerek bizlerin sırtına yükledi bizi yönetenler bu duruma seyirçi kalmasına anlam veremiyorum .Ya Ayda 15-20 tl nereye vermiyorsunuza yatıyorlar yada bizim bilmedigimiz onların BİLDİKLERİ BİRŞEYLER VAR.

İnsanlar uyanıyor telekom panikte !

Millet uyandı, SORMAVER PARASINI VERMEMEK İÇİN
telefonlarını bir bir kapatıyor.

Telekomdan ayrılıyorum :

a) Ev telefonumu +
b) Yazlık telefonumu +
c) ADSL bağlantılarımı İPTAL ETTİM.

EKİM AYINDAN İTİBAREN CEP TELEFONUMLA İDARE EDECEĞİM !!!

İNTERNET BAĞLANTIMI DA KABLONETLE DAHA UCUZA SAĞLIYORUM.
(KABLOTV İLE BERABER aylık 20.-TL)

TELEKOM’UN KAZIKLARI

Bir ev telefonundan 3.90 TL lık görüşme yapılıyor.
Telefon faturasının TOPLAM tutarı 20.02 TL.
Yani 4 liralık görüşmeye 20 liralık fatura !!!
Bu ne. Bu ne biliyormusunuz ? Kış uykusuna, pardon
koyun uykusuna yatırıldığımızın resmidir.

Sabit ücret: 11,15 TL.
Bu rakam konuşsan da, konuşmasan da her faturana yansıtılıyor...

Katma Değer Vergisi : 2.71 TL
Özel İletişim Vergisi : 2.26 TL

Toplam uyuma Parası : 20.02 TL

Aslında Telekom panikte. Çünkü vatandaş uyanıyor.
Sabit telefonlar birer birer iptal ediliyor.
Bu nedenle reklâmlara başlamış Telekom.

Ama yılda 2 milyar dolar kâr yapıyormuş Telekom !
Şimdi ünlü komedyen halkı kandırmak için kullanılıyor.
CEM YILMAZ bu işten iyi para kazanmışa benziyor.
(YENİ NUMARASI 11811) Kontrol ettik, 118 den
bilinmeyen bir numaranın öğrenilmesi için en az 60 saniye gerekiyor.
Yani 8 kontor. Yani 4 lira 32 kuruş.
Bir numara öğrenmek için Lübnanlı şirkete bu kadar para ödüyorsunuz.
Türk Telekom Soygunu 118 ve 133 e dikkat !..
Türkçede buna resmen soygun hatta dolandırıcılık denir.
Özel Türk Telekom Servisleri Servis Numarası ve kontur fiyatlarını
okuyun da milletin nasıl gizlice soyulduğunu görün.

Bu numaralardan
110, 112, 121, 122, 123, 124, 126, 154, 155, 156, 158' 'i ararsanız ücretsiz

113, 153, 163, 166, 169, 174, 175, 176, 179, 180, 181' 'i ararsanız 60 saniyede 1 kontur için için 72.- TL.

185, 186, 187, 188, 189, 114, 117, 119, 130, 170, 171, 172, 173, 178, 182, 183, 184' 'ü ararsanız, 15 saniye için 288.- TL.

Şimdi SIKI durun !.. 118' 'i ararsanız 8 saniyede bir atacak kontur için tam 540.- TL, ve
133' ' u ararsanız 3.6 saniyede atacak bir kontur için 1.200.- TL !!!

Dikkat ederseniz bilinmeyen numaraları aradığınızda dakikalarca bekletirler.
Sürekli olarak banttan 'hatlarımız dolu bekleyin' talimatı verirler.
Buna resmen dolandırıcılık denir..

Türkiye’de bilinmeyen numaraları sormanın bu kadar pahalı olduğunu kim biliyor ?

İnsanların bilgilenmek için kullandıkları ve dünyanın her yerinde bedava olan bu kamu yararına hatların fahiş fiyatlarda olması talimatını kim verdi ?

Bu yazıdan sonra hala bilinmeyen numaraları aramak istiyorsanız cebinize dikkat edin !

EKONOMİST dergisinde yayınlanan bilgilere göre Ev Telefonlarını Kapatma Zamanı geldi.

Türk Telekom'un konuşma ücreti/dakika 8 kuruş !
GSM şirketlerinde bu rakam 10 kuruş.

Evden Cebi arıyorsanız ödeyeceğiniz 40 kuruş.
Oysa GSM'den evi ararsanız dakikasi 20 kuruş.

Yeni patron getirdigi 'Milli Güvenlik riski' yanında Türk Milletini de 'APTAL' yerine koyuyor.

LÜTFEN PROTESTO EDİN.
BU MESAJI OLABİLDİĞİNCE ÇEVRENİZE YAYIN !
YENİ FİYAT POLITIKASININ DA BİLİNMESİNİ SAĞLAYIN...

yurtdışına gideceğimden adsl müşteri hizmetlerini bağlantımı 4 ay için askıya almak istediğimi belirttim. olmaz dediler bu şekilde bir işlem yapılmıyormuş, iptal etmem gerekiyormuş. peki dedim gelince tekrar üye olduğum zaman (kampanya vs. yoksa) bağlantı ücreti mi ödeyeceğim. doğal oalrak evet dediler 25 tl gibi bi fiyat söylediler. telekomdan önce digitürk'ün böle saçma sapan hizmetleri vardı ama onlarda bile sende bir kereliğine üyelik dondurma hakkı vardı. telekom tekel olmanın özgüveniyle istediği gibi davranıyor bakalım sonu ne oalcak...

ARkadaslar ınternet ıcın en uygun fıyat uydunet.Sözleşmemın bıtmesını beklıyorum.Bıter bıtmez uydunute girecegim fiyatları mukemmel uygn ve telefon baglantısıda gerekmıyor.

ARKADAŞLAR HEPSİ AYNI HANGİSİ FARKLIKİ 9.90 DİE SÜPER İKİLİ TANIŞ SETİ ALDIM VERGİLERTLE 17 TL YE GELİYO ODA SEÇTİĞİM NUMARAYLA Bİ BAŞKASINI ARARSAMKİ ARADIM 65 TL OLDU İYİ DEDİM Bİ GELDİ FATURA 150TL 2 AYDIR 150 ÖDÜYORUM MİLLET BULMUŞ KANALI BAKARMI GÖZÜN YAŞINA :d

Telekomun interneti çok yavaş zaten. 4mb lik internetle 10 15mb lık dosyaları bile indiremediğim günler oluyordu. Haftasonları özellikle daha çok yavaşlıyordu...

Telefon, kablo TV ya da ADSL hattını “iptal” ettireceklerin dikkatine.

Bir buçuk sene önce evimden taşındım. Telefon, ADSL, kablolu TV'yi kapattım. Taşındığım eve yeni telefon ve ADSL bağlandı.Geçen hafta Türk Telekom’un avukatı olduğunu söyleyen bir şahıs beni aradı, kapattığım
telefonun 445 TL.borcundan dolayı icraya verildiğimi, ödemediğim takdirde haciz yapılacağını söyledi. Borcun nereden kaynaklandığını sordum, o da telefonu kapatmışsınız sabit ücretleri ödememişsiniz borcundan dolayı telefonunuz kapanmış. Adresinize mektup gönderdik size ulaşamadığımız için de icraya verdik dedi.(bir buçuk sene bekliyorlar, teknolojinin imkânlarını kullanarak bana ulaşmak akıllarına şimdi geliyor)

İşin özeti,

kapatma: numarayı ileride kullanabilirim demekmiş

iptal: numarayı hiç kullanmayacağım demekmiş

farklı anlamları olan iki kelime.

Ben belki on kere telefon kapattım, bu güne kadar iki kelimenin anlam farkından dolayı borçlandırılmadım. Demek ki,(iptal ve kapatma) iki ayrı form var ve görevli şahıslar tarafından da ikaz edilmediğimiz için böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Telekom’da binlerce vatandaş kapatma mağduru.(Şişli'de görünen 2000 kişi)Türkiye genelinde kaç kişi olduğunu
tahmin etmek zor değil.

Böyle kelime oyunu ile mağdur olmamak için lütfen uyarabileceğiniz kişileri uyarın.

Türk Telekomun telefon aboneliği olmadan ADSL aboneliği yapmaması tamamen yasadışı bir durum. Bu konuda örnek davalar var.

Tanıdığım bir mühendis abimiz bu konuda telekomu mahkemeye verdi ve kazandı telefon aboneliğini iptal ettirdi sadece ADSL abonesi oldu. İsteyen arkadaşlara mu mahkeme sürecine ait tüm belgeleri mahkeme kararlarını, tüketici hakem heyeti kararlarını gönderebilirim.

vallah ben isterim böyle bir dava açmak istiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri