turk telekoma sakın güvenmeyin

arkadaşlar ttnet müşteri hizmetleri ile görüştüm 28 şubattan sonra telefon hattına ihtiyaç duymadan adsl başvurusu alıcaklarmış artık telefon faturasıyla uğraşılmayacak.

Sn radio allahtan size 28 şubat demişler 29 şubat demiş olsalardı kesin bi dalga geçme durumu söz konusuydu.
Ttnet aboneliği olmadan adsl aboneliği olmadığı için çoğu kişi bunu bekliyor.Evimdeki telefonu hiç kaldırmadığım halde 7,5 tl saçma bir abonelik +kdv+görüşmediğim halde özel iletişim vergisi v.s 15 tl ye yakın fatura geliyordu ki kağıt ve postadan yırtmak için şimdi faturada gelmiyor.Ağaç kesilmiyecekmiş böylece....
Sorun devlette arkadaşlar.Devlet türk telekomu özelleiştirdi sattı adam tabi ki kar etmek isteyecek.Tek tabanca nede olsa piyasada değilmi:?
Bu arada özelleştirme derken bence bu durum yok pahasına satılmaktır o ayrı bir mesele....

evet haklısınız benede eve net için tel bağlatıcaktım müşteri hizmetlerini aradım ben tel kullanmıcam sadece net için bağlatcam dedim endüşük tarifeyi sordum aylık sabit ücreti 19 tl yani şuanda bundan daha ucuzu yokmuş konuş konuşma 19 tl ödücekmişim havadan para kazanma yöntemini keşfetmiş telekom.

Türk Telekomun telefon aboneliği olmadan ADSL aboneliği yapmaması tamamen yasadışı bir durum. Bu konuda örnek davalar var.

Tanıdığım bir mühendis abimiz bu konuda telekomu mahkemeye verdi ve kazandı telefon aboneliğini iptal ettirdi sadece ADSL abonesi oldu. İsteyen arkadaşlara mu mahkeme sürecine ait tüm belgeleri mahkeme kararlarını, tüketici hakem heyeti kararlarını gönderebilirim.

Yakında paket sistemleri devreye girecek, tek faturalı sistem, yabancı ülkelerde olduğu gibi...amacı daha ucuz toplu hizmet olmasına rağmen, bu mantelitedeki ttelekomun ne yapar yapar sinsilik yapar diye düşünüyorum, adsl deki hat mecburiyeti kaltığında bir çok kişi sabit hatlarını kapatacak, bunu bildiklerinden, sözüm ona ücretsiz konuşturma kampanyalarından medet umuyor...

kablolu yayın bizim oraya gelmedi yoksa hayatta telekomla işim olmaz

arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz konu başlatmak istiyorum ama formda nerden yazıcam bilmiyorum

tekel olduğu için mecbura giriyo çoğu yerde. bakalım bi alternatif gelse adam akıllı bunar kendilerine gelirler.

bu ayrı bi konu ama şimdi aklıma geldi. dün bu saatlerde bilet fiyatlarına bakıyorum yani uçak bileti. promosyonlu biletlerden bundan 3 ay sonraya alayım dedim. baktım ki yok. sonra müşteri hizmetlerini aradım dedim her yöne promosyonlu biletleriniz oluyor mu? Ceren hanımda bana tabiki dedi. tamam dedim bi deneme yapalım, mayıs 15'e erzurumdan denizliye promosyonlu biletini var mı dedim, kontrol etti ve bana o güne yok dedi. peki dedim haziran 12'ye bakalım dedim, bu rotada yok dedi. sebebini sordum cevap kem-küm... bende cevabı anladım dedim mecburi firma olduğu için olmasın dedim yok efendim olur mu falan dedi ama işte tekel olunca bu oluyor. oraya giden başka bi firma olsa 50-60 tl ye gideceğiz ama yok şimdi bilet fiyatı 200-250 yazıklar olsun dedim kapattım...

böyle bişey olmaz...

İnsanlar uyanıyor telekom panikte !

Millet uyandı, "SORMA VER " PARASINI VERMEMEK İÇİN

telefonlarını bir bir kapatıyor.

Telekomdan ayrılıyorum :

a) Ev telefonumu +

b) Yazlık telefonumu +

c) ADSL bağlantılarımı İPTAL ETTİM.

EKİM AYINDAN İTİBAREN CEP TELEFONUMLA İDARE EDECEĞİM !!!

İNTERNET BAĞLANTIMI DA KABLONETLE DAHA UCUZA SAĞLIYORUM.

(KABLOTV İLE BERABER aylık 20.-TL)

TELEKOM’UN KAZIKLARI

Bir ev telefonundan 3.90 TL lık görüşme yapılıyor.

Telefon faturasının TOPLAM tutarı 20.02 TL.

Yani 4 liralık görüşmeye 20 liralık fatura !!!

Bu ne. Bu ne biliyormusunuz ? Kış uykusuna, pardon

koyun uykusuna yatırıldığımızın resmidir.

Sabit ücret: 11,15 TL.

Bu rakam konuşsan da, konuşmasan da her faturana yansıtılıyor...

Katma Değer Vergisi : 2.71 TL

Özel İletişim Vergisi : 2.26 TL

Toplam uyuma Parası : 20.02 TL

Aslında Telekom panikte. Çünkü vatandaş uyanıyor.

Sabit telefonlar birer birer iptal ediliyor.

Bu nedenle reklâmlara başlamış Telekom.

Ama yılda 2 milyar dolar kâr yapıyormuş Telekom !

Şimdi ünlü komedyen halkı kandırmak için kullanılıyor.

CEM YILMAZ bu işten iyi para kazanmışa benziyor.

(YENİ NUMARASI 11811) Kontrol ettik, 118 den

bilinmeyen bir numaranın öğrenilmesi için en az 60 saniye gerekiyor.

Yani 8 kontor. Yani 4 lira 32 kuruş.

Bir numara öğrenmek için Lübnanlı şirkete bu kadar para ödüyorsunuz.

Türk Telekom Soygunu 118 ve 133 e dikkat !..

Türkçede buna resmen soygun hatta dolandırıcılık denir.

Özel Türk Telekom Servisleri Servis Numarası ve kontur fiyatlarını

okuyun da milletin nasıl gizlice soyulduğunu görün.

Bu numaralardan

110, 112, 121, 122, 123, 124, 126, 154, 155, 156, 158' 'i ararsanız ücretsiz

113, 153, 163, 166, 169, 174, 175, 176, 179, 180, 181' 'i ararsanız 60 saniyede 1 kontur için için 72.- TL.

185, 186, 187, 188, 189, 114, 117, 119, 130, 170, 171, 172, 173, 178, 182, 183, 184' 'ü ararsanız, 15 saniye için 288.- TL.

Şimdi SIKI durun !.. 118' 'i ararsanız 8 saniyede bir atacak kontur için tam 540.- TL, ve

133' ' u ararsanız 3.6 saniyede atacak bir kontur için 1.200.- TL !!!

Dikkat ederseniz bilinmeyen numaraları aradığınızda dakikalarca bekletirler.

Sürekli olarak banttan 'hatlarımız dolu bekleyin' talimatı verirler.

Buna resmen dolandırıcılık denir..

Türkiye’de bilinmeyen numaraları sormanın bu kadar pahalı olduğunu kim biliyor ?

İnsanların bilgilenmek için kullandıkları ve dünyanın her yerinde bedava olan bu kamu yararına hatların fahiş fiyatlarda olması talimatını kim verdi ?

Bu yazıdan sonra hala bilinmeyen numaraları aramak istiyorsanız cebinize dikkat edin !

EKONOMİST dergisinde yayınlanan bilgilere göre Ev Telefonlarını Kapatma Zamanı geldi.

Türk Telekom'un konuşma ücreti/dakika 8 kuruş !

GSM şirketlerinde bu rakam 10 kuruş.

Evden Cebi arıyorsanız ödeyeceğiniz 40 kuruş.

Oysa GSM'den evi ararsanız dakikasi 20 kuruş.

Yeni patron getirdigi 'Milli Güvenlik riski' yanında Türk Milletini de 'APTAL' yerine koyuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri