Trifaz SSR ile 3 Fazlı Asenkron Motora Yol Verme

arkadaşlar merhaba,
0.75-1 kw motorlarda uyguladım hiç sorunsuz uzun zamandır çalışıyor.
ssr ile beraber koruma için soğutucu ve hızlı sigorta kullanmak gerekiyor.
11kw için çok yüksek akımlı seçmen gerekeceği için,yüke göre demerajda 70-80amp.
göreceği için, soft starter daha uygun olacak kanaatindeyim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar merhaba,
0.75-1 kw motorlarda uyguladım hiç sorunsuz uzun zamandır çalışıyor.
ssr ile beraber koruma için soğutucu ve hızlı sigorta kullanmak gerekiyor.
11kw için çok yüksek akımlı seçmen gerekeceği için,yüke göre demerajda 70-80amp.
göreceği için, soft starter daha uygun olacak kanaatindeyim.

SSR'nin soğutulmasının ve demaraj akımının da göz önüne alınmasını önemini belirtmişsiniz. Yüksek güçlü motorlarda ssr kullanımının risk teşkil edeceği düşüncesindeyim.Önceki yazımdada belirtmiştim ;ısıtıcının 4katı değerinde ssr kullanmamıza rağmen ssr yine de kontak yapıştırmakta.

Değerli arkadaşlar,
sizlere çok teşekkür ediyorum. Yazılanlardan anlıyorum ki bu güçte ve önemli bir projede böyle bir rizikolu işe kalkışmayacağız. benim bildiğim SSR rolelerinin kontaklarının hiç bir zaman yapışmayacağı idi ama sanıyorum üzerinden yüksek akım çekildiğinde kontakları kısa devre oluyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bulzaf kodlu arkadaşıma sorum var:
Madem yükü aslen ssr devreye sokup çıkarıyor, yani aşırı yükü o karşılayıp işin problemli kısmını hallettikten sonra yükü kontaktöre devrediyor, o zaman kontaktör ne için var, devrede sadece ssr kalsa olmuyor mu ???

3RV1021-4DA10 motor koruma 3RW3027-1BB14 soft starter 3RT1034-1bb00 bir adet kontaktör yada 3RF2330-1AA04 SOLID STATE RÖLELER)kullanabilrsi LLC35 KLEMSAN SIVI SEVİYE kullanırsın

Hızlı ve amperine uygun sigorta kullanılırsa ssr de kontak yapışması olmaz. Kontak yapışması herzaman kullandığınız yükte eğer şase veya kısadevre meydana geldiği anda sigorta gereğinden büyük ise sigorta atana kadar kontak yapışır. Yoksa hiç bir şekilde yapışma söz konusu değil. Kalitesi en düşük marka dahi olsa.....

ben yaptım hemde endayla ama şu şekilde motorun kaldırabileği 3 adet b serisi sigorta tak sigortanın çıkışına fkr at 3 veya 5 volt adptörle tetikle b serisinin amacı kısa devrede hemen atsın diye atınca fkr ile tristöru devra dışı kalacak ha şunu söyliyim denemek amaçlı motun gövdeine direk tristörün çıkışının 1 fazı değdi tristör genede yanmadı.pik mik hikaye sen işi bil yeter ama tecrübeli olarak taktığım ssr 3 seneden beri çalışıyo.....

ssr nin diger kontaktorlere gore avantajı oldugu için insanın içinden her yerde kullanası geliyr

ben ssr ıle bır motora yıldız ucken bıle yolverdım sadece kontaktor yerıne rolelerı koyuyorsunuz 30A lık bır ssr ısınızı gorecektır benım onerım satın almanız yerıne ssr yı kendınız yapmanız ınternette buna benzer bırsuru devre var boylece malıyetı 1\70 oranında daha uygun oluyor ve tekrar kontaktor kullanmanıza gerek kalmıyor kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,242
Kullanıcılar
450,050
Son üye
denizlerdendeniz

Yeni konular

Geri