Aşağıdaki özelliklerde motorlara yol verme için gerekli kumanda vegüç devrelerini çiziniz.

Aşağıdaki özelliklerde motorlara yol verme için gerekli kumanda ve güç devrelerini çiziniz. • 3 fazlı iki asenkron motor iki başlatma ve bir durdurma butonu ile çalıştırılıp durdurulacaktır. • İleri başlatma butonuna basıldığında birinci motor hemen ileri yönde çalışacak ve bir süre sonra ikinci motor ileri yönde çalışacaktır. • Geri başlatma butonuna basılırsa önce ikinci motor geri yönde çalışacak ve bir süre sonra birinci motor geri yönde çalışacaktır. • Bir durdurma butonu her iki motoru da aynı anda durdurmak için kullanılacaktır. • Motorlar ayrı ayrı aşırı akım röleleri ile korunacak ve herhangi bir aşırı akım durumunda her iki motor birden duracaktır. • Bu koşulları sağlayan güç ve kumanda devrelerini çiziniz.

lütfen yardım

@sami inci , değerli ustam, artık ben bunlara cevap vermek istemiyorum, çünkü yoldan çıkıyorum. bu adamlar, pardon gençlere, yoksa çocuklara mı demeliydim bilemiyorum. ilk önce güzel dilimizi öğrenmeyi öğretmek lazım, sonra da nezaket kurallarını. bu arada da azcık matematik, hani böl topla çıkarı öğrensinler ve ve nerede neyi bölemediklerini sorsunlar filan. eğer bir dine inansaydım, kesinlikle dinden çıkardım. inandıkları yada verilen dinin ilk ayetinin OKU olduğu kitabı bile okumayandan ne beklersin ki?

Aşağıdaki özelliklerde motorlara yol verme için gerekli kumanda ve güç devrelerini çiziniz. • 3 fazlı iki asenkron motor iki başlatma ve bir durdurma butonu ile çalıştırılıp durdurulacaktır. • İleri başlatma butonuna basıldığında birinci motor hemen ileri yönde çalışacak ve bir süre sonra ikinci motor ileri yönde çalışacaktır. • Geri başlatma butonuna basılırsa önce ikinci motor geri yönde çalışacak ve bir süre sonra birinci motor geri yönde çalışacaktır. • Bir durdurma butonu her iki motoru da aynı anda durdurmak için kullanılacaktır. • Motorlar ayrı ayrı aşırı akım röleleri ile korunacak ve herhangi bir aşırı akım durumunda her iki motor birden duracaktır. • Bu koşulları sağlayan güç ve kumanda devrelerini çiziniz.

lütfen yardım
1686642447993.png

bu benim yorumum, istenilen devre bu simülasyonu çalışıyor kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri