Transformatörler Hakkında Tüm Bilgiler

herkese kolay gelsin..güç trafoları hakkında bilgi alabilirmiyim..yapım aşamaları felan..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
iyi akşamlar,
trafolarda yüklü ve yüksüz kademe değiştiriciler ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
teşekkürler...

kardeş türkiyedeki ve dünyadaki trafo fabrikalarının üretim kapasitelerini hazırlaman zor gözüküyor. yani bunu fabrika yöneticileri ile görüşmen gerekir düye düşünüyorum. trafolarla ilgili başka soru varsa cevaplayabilirim. BEST A.Ş. de test mühendisi olarak görev yapıyorum

buraya dosya eklemeyi nasıl yapıyoruz acaba. öğretirseniz trafolarla ilgili çok dökümanım var paylaşmak için

iyi akşamlar,
trafolarda yüklü ve yüksüz kademe değiştiriciler ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
teşekkürler...

Kuru tip trafolarda boşta ve yükte kademe değiştirme imkanları vardır. Boşta kademe değiştirme trafo enerjisiz iken her faz üzerinde bulunan kademe değiştiricileren yapılır.Yükte otomatik kademe ise genelde 9 kademe olur ve 36kV trafo için isteğe bağlı olarak 500V veya 750V aralılarla olur. Tapcon230 diye adlandırılan röle çıkış gerilimine göre OG kısmında otomatik olarak kademeyi değiştirir. Yani referansı AG den alır.Trafonun beslediği yerdeki hassasiyete göre 400V +/- istedğiniz değerde ayar yapabilirsiniz.Örnek, çıkış gerilimim 405 veya 395 olduğunda kademeyi ya arttırır ve ya eksiltir.

Ekli dosyalar

• HPIM3581.jpg
    HPIM3581.jpg
    36.3 KB · Görüntüleme: 14
trafolarlar ilgili bir kaç tane güzel kitapcık yolluyorum. fakat ingilizce olarak. çünkü genelde elimde ingilizce kaynek var. faydalı olacağını düşünüyorum

Ekli dosyalar

• fist3-31111111111111.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 51
  • transformer_english_siemens.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 46

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,065
Son üye