transformatör temini hakkında

aseka00

Üye
transformatör sobwoofer 220 v girişinde kullanılıyor çıkış 3 uçlu fakat çıkışından hiç birşekilde dc voltaj değeri okunmuyor arızalı olsa sanırım....
MODEL:A60A
SPECİFİCATİON:E1-57 X 35
AC 220 V/50 HZ
BU TRANFORMATÖRÜN WATT VE DİĞER ÇIKIŞ GERİLİMİ NE OLDUĞU YUKARIDAKİ KATALOG BİLGİSİ VERİLEN DEĞERLERDEN BULUNABİLİRMİ YOKSA BAŞKA BİR YÖNTEMİ VARMI...YARDIMINI RİCA EDERİM
SAYGILAR

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sanırım sen direkt trafo çıkışını okuyorsun.görsem daha net konuşurum ama sen ona ac/dc doğrultmaç kullanman gerekiyor.

Trafolarda dc volt kulanılmaz ac volt kulanılır
resimdeki trafoya kırmızı kaplolardan 220.v 50.hz gerilim bağla
çıkış kaploları ac vollt metre ile öç görünüşte yeşil kaplolar biri alt uç diğeri üst uç siyah orta uç.
benim yorumum bu değişik de olabilir.

teşekkürler herkese sorun çözüldü...sağolun

2x12 v trafo kullandım sorun çözüldü.

Moderatör tarafında düzenlendi:
resimleri şimdi gördüm.o resimleri olan ac voltajla çalışır.senin cihazın ise dc voltajla çalışır.araya ac / dc dönüştürücü kullanman lazım.ahnur un dediği gibi 2(kırmızı) uçtan 220 diğer 3 uçtan ortadakini(siyahı) eksi olmak kaydı ile 2 adet güçlü diot ve baba bir kondansatör takmalısın.tabii sigorta koymayı unutma.kolay g.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri