transformatör hakkında

arkadaslar slm

elimde 380 acv 75 kva lık bır alternator var

ben bundan 380 acv 500kw degerını trafoya baglayıp elde edebilir miyim

yada bu degerı elde etmek ıcın ılave alternator mu almam gerek nasıl bır malzeme ve baglantı sekli olusturmalıyım

tesekkurler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kva ile kw arasındaki fark nedir bilmiyorum

380 acv deger degismeden 75 kva dan 500 kva olacak

elektrikçi değilsiniz sanırım, mesleğiniz nedir

Trafolar ile güç değişimi yapamazsınız. 500 kW elde edebilmek için 500 kW lık alternatöre ihtiyaç vardır.

elektrikçi değilsiniz sanırım, mesleğiniz nedir

elektronik lise okudum fakat 7 sene geçti

madem transformatörler hakkında yüzeysel bi bilgi temeli var

peki alternator sayısını arttırarak 75kva değerini seri yada pararlel bağlantı ile arttırmam mümkün mü

Trafolar güç üretmez. Trafoya 75kva güç verirsen en fazla 75kva güç alırsın. Alternatör sayılarını artırarak 500kva yı elde edebilirsin. Yüzeysel bir soru olmuş Tam olarak neden böyle bir sisteme gereksinim duyduğun ve nerelerde kullanmayı düşündüğüne göre kullanman gereken techizat değişir. Çok basit bir işlem değil. Ayrıca kw ve kva aynı birimler değil. kva=S²(görünen güç)= p²(aktif güç)+Q²(reaktif güç)

aynı marka model ve değerde ikinci veya üçüncü bi alternatör daha alsam sıkıntı yaşmam sanırım yanlış mıyım

Forum istatistikleri

Konular
128,489
Kullanıcılar
450,464
Son üye
Yakuphan.

Yeni konular

Geri