Traktörde akü şarj ikaz lambası bağlantısı

Merhaba abilerim
Forumdaki benzer bir çok konuyu okudum bi umut belki sorunumu çözebilirim diye.
Dedemden kalma eski traktöre alternatör takmaya çalıştım ama ne yaptıysam bir türlü akü şarj ikaz lambası traktör çalışırken sönmüyor akü şarj oluyor giriş çıkış bağlantılarını bir şekilde diğer konulara bakarak yaptım ama lambanın nasıl bir bağlantı sistemi var anlayamadım. Elimdeki Alternatörün üzerinde bir + soket ve d+ diyot birde b+ diyot var. b+ kısmına kontağın konum 2 soketinden bağlantı yaptım. D+ diyotuna ise akü + ve tekrar kontak 2 konumuna bağladım. Yine ikaz lambası da kontak 2 konuma bağlı . Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20200414_160654.jpg
    20200414_160654.jpg
    354 KB · Görüntüleme: 204
  • 20200414_163502.jpg
    20200414_163502.jpg
    294.1 KB · Görüntüleme: 193
Altta mavi ve diğer kabloalr niye temas ediyor?!?!

iyi günler
bir gelişme var mı ?

maalesef abi onlar temas etmiyor düzelttim de ışık hala sönmüyor

akü lambasının çalışma prensibi şudur anlatayım ona göre çözümü bulursunuz akü lambasına kontak elektiriği gire kontağı açtığınızda yanar doğal olarak araç çalışmadığından alternatör lambayı söndürmez ama araç çalıştığında alternatör eksi vermeyi keser ve lamba söner yani akü lambasına kontak elektiriği gider lambadan çıkan diğer kabloda alternatöre gider şarz dinamosundaki lamba ucunu çoğunda bellidir eğer bulamassan resmini at göstereyin yada akü lambaından gelen kabloyu şarz dinamosundaki fişlere takarak deneyebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri