Alternatör şarj lambası bağlantısı

hasanrcn

Üye
Traktör üzerindeki alternatöre şarj lambası takmak istiyorum ama bir türlü doğru bağlantıyı yapamadım.
Alternatör üzerinde, 30 çıkışı ve 67 girişi var.
Konjektör üzerindede 15 ve 67 ucları var.
Alternatör aküyü şarj ediyor. Ampermetre bağlı olduğu için görebiliyorum ama şarj lambasını bereye bağlayacağımı bulamadım. Alternatör üzerinde sadece 2 kablo var. İnternetteki tüm şarj bağlantı şemalarına baktım. Ama bir türlü şarj ederken lambanın sönmesini sağlayamadım.
Lamba olarak 12V şerit led ile denedim. Led ile olmuyor mu ? (Elimde başka 12V ışık kaynağı olmadığı için led ile dedim.)
Lambayı nereye bağlayaçağımı söyleyebilirmisiniz.
Traktör şarj şeması resimdeki şekilde.

images-15.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sizin bağlantı yanlış görünüyor şarj lambası üzerinden değil de ayrı kablo ile bağlayın. Akü kablosu tek parça kalsın lambayı akü + kubundan alıp kontak ile redresör arasına ekleyin, en basit hali bu;

1597715976221.png

Sizin bağlantı yanlış görünüyor şarj lambası üzerinden değil de ayrı kablo ile bağlayın. Akü kablosu tek parça kalsın lambayı akü + kubundan alıp kontak ile redresör arasına ekleyin, en basit hali bu;

Ekli dosyayı görüntüle 66934
Benim paylaştığım resimdeki bağlantı yanlış mı ?
Ama ben bu bağlantı ile sorunsuz olarak şarj edebiliyorum aküyü.
Sizin dediğiniz gibi lambayı akünün (+) ve konjektörün 15 yani (I) girişine bağladım ama bağlantı yapınca lamba direk yanıyor kontağı açınca sönüyor.
Sizin verdiğiniz şemadaki gibi bağlantı yaparsam lamba üzerinden sürekli 12V geçeceği için lamba kontağı açınca sürekli yanmaz mı. Ve rotora giden tüm akım lamba üzerinden gececeği için yüksek akım lambaya zarar vermez mi?

Son düzenleme:
Şemayı ben çizmedim genel her yerde geçen paylaşımdır, ... akü olmuyor ... ifadenizi anlamadım.

Lambanın 2 ucunu aynı kutuplarla yakamazsınız, potansiyel fark olmadan zaten elk olmaz.

Şemayı ben çizmedim genel her yerde geçen paylaşımdır, ... akü olmuyor ... ifadenizi anlamadım.

Lambanın 2 ucunu aynı kutuplarla yakamazsınız, potansiyel fark olmadan zaten elk olmaz.
Benim yapmak istediğim paylaştığım bağlantı şemasına şarj lambası bağlamak. Şemada lambayı nereye bağlamalıyım. Ya da bağlanır mı?

Benim yapmak istediğim paylaştığım bağlantı şemasına şarj lambası bağlamak. Şemada lambayı nereye bağlamalıyım. Ya da bağlanır mı?
Sorunuzun cevabını verdim, araç stop halde denersiniz bir de bağlantıyı bozmadan çalıştırın.

Ekli dosyayı görüntüle 66934
Bu arada yazınızı yeni anladım. Şarj göstergesi yazan aslında ampermetre. Şarj göstergesini, şarj lambası olarak mı anladınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri