Traktör sarj bağlantı nasil yapsamda gösterge lambası sönmüyor

Peki şarj ediyor mu, ölçüm yaptınız mı? Sönmüyor ve tesisatınız her şey düzgünse aklıma tek bu ihtimal geliyor.

Yakın zamandaki arkadaşın sorununa benziyor sizinki de, gerçi ne yaptı çözdü mü dönüş yapmadığından bilemiyorum. Göz atın;

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/alternatör-şarj-lambası-bağlantısı.135870/

Yaptim sarj ediyor. O baglantiyi inceledim onunda sonuc yok aynı bendeki sorun. Cozememis konjektor arizali olabir deneyeceğim demiş.
Bugün bir sahinde baktim aynı mako ve kontrol labbasi ile kontrol ettim . Akuden arti ile lamba cikisina dokudumu lamba sorunsuz yaniyor. Benim alternatör de yok yanmıyor.
Yaptim sarj ediyor. O baglantiyi inceledim onunda sonuc yok aynı bendeki sorun. Cozememis konjektor arizali olabir deneyeceğim demiş.
Bugün bir sahinde baktim aynı mako ve kontrol labbasi ile kontrol ettim . Akuden arti ile lamba cikisina dokudumu lamba sorunsuz yaniyor. Benim alternatör de yok yanmıyor.
Okumadigim dokuman kalmadi donup dolaşıp aynı yere tekrar geliyor.

Ölçmediniz mi, ölçü aleti şart veya akücüye gidip ölçtürmek gerek. Konjektör sağlam mı? Farklı yöntemle yakar söndürür devre yaparız illa ama aklınızda orjinal varken aklımızda hep acaba doğru mu çalışıyor bozuk mu soruları meşgul edecek.

Aynen dediğiniz gibi farklı bisekilde yapilabir ama hep soru işareti orjinalinde olması gerek. Pazertesi veya salı gunu bahceye gidecem tekrar olcecegim daha olmazsa sokup İzmir'de bi elektrikciye olcturecegim. Yaptim daha once elektrikciye gosterdim ölçüldü hatta lamba cikisinia yaptıklarını soylediler ama bidaha baska elektrikciye goturecem.

Sökmeden araçla gidip ölçtürün. Kişiye özel terzi gibi ölçen ve diken aynı kişi olsun.

Abileeim bugun bahceye geldim tüm baglantilari denedim yok olmadı soktun alternatoru masada kontrol ediyorum baglantilari gene yok ancak 30 nolu uctan eksi verince lamba yanmaya başladı pazif verince sönüyor bu alternatör de sasemi ters nevar anlamadim ne yapabilirim.

Konjektör şaseyi tam olarak almıyor olabilirmi acaba.

Abileeim bugun bahceye geldim tüm baglantilari denedim yok olmadı soktun alternatoru masada kontrol ediyorum baglantilari gene yok ancak 30 nolu uctan eksi verince lamba yanmaya başladı pazif verince sönüyor bu alternatör de sasemi ters nevar anlamadim ne yapabilirim.
Sana şema gösterdik ama sen burnunun dikine gitmeyi seviyorsun birader.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri