Trafo Yağı Test ücretleri ve Değiştirme Ücretleri

berkayx

Üye
Arkadaşlar bende 800 kva trafo var.

Bu trafoya ait testler ne kadara oluyor?

Ve değişen yağın litre fiyatı nedir?

Ve değiştirme ücretleri nelerdir?

Bilgisi olan varsa cevaplayabilirse sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
slm berkay o.g trafo imalaltında çalışmaktayım istersen yardımcı olabilirim msn ********@hotmail.com dan görüşürüz.

______________________________________________________________________________________________

Lütfen form kurallarını okuyunuz.
Mail veya msn adresi vermek site yönetimi tarafından yasaklanmıştır.

Düzenleyen:Blacktooth

Arkadaşlar, forumda paylaşabilirsek sevinirim, işletmede kullanılan trafolar için ne gibi testler uygulanmalıdır, uygulanmaz ise ne olur, test ücretleri nedir, nasıl yapılır ?

öğrendiklerim:
trafo yağı ankarada 4500 ytl litre fiyatı, yağ numune testinden ücret almıyorlar.
diğer testlerle beraber yağ değişim dahil yaklaşık 8000 ytl ye maloluyor.

berkayx ' Alıntı:
öğrendiklerim:
trafo yağı ankarada 4500 ytl litre fiyatı, yağ numune testinden ücret almıyorlar.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, peki trafolarda yağ değişimi ne kadar sürede bir yapılmalıdır, (ortalama), farklı güçlerde, süre değişir mi?

Trafo yağının değişim süresi; yılda bir yapacağınız testlere, tam yükde çalışma durumuna nem/rutubet alma olasılığına göre, bir kaç kere yapacağınız test peryodlarından sonra size, rutin bir değişim peryod alışkanlığı verir.

bende yorum yapayım,trafo yağ litre fiyatı şuan için 3 ytl,bence yapman gereken yağı komple degiştirmek yerine bu iş bireaz masraflı olur,kendi yağını tasfiye etsen yani nemden arındırsan bir sorun kalmaz sanırım,tabi nem varsa oda yağın test edilmesiyle anlaşılır zaten.

berkayx ' Alıntı:
öğrendiklerim:
Hocam bu parada bir yanlışlık var.Litresi 4,5 ytl olabilir mi?Çünkü Abb nin 800 kva trafosu 1250 USD ,sizin verdiğiniz yağ fiyatı toplam 8000 ytl? Bakın yağ fiyatını bilmiyorum sadece o kadar pahalı ise şaşırdım.Trafo fiyatının yarı parası yapıyor.Yine geçen sene bir redresör için yağ almıştık 10 litre kadar.45 000 ytl vermiş olamayız.Çünkü verseydik hatırlardım(patronum beni çine kadar kovalardı oradan hatırlardım :)

m-usta-fa ' Alıntı:
Hocam bu parada bir yanlışlık var.Litresi 4,5 ytl olabilir mi?Çünkü Abb nin 800 kva trafosu 1250 USD ,sizin verdiğiniz yağ fiyatı toplam 8000 ytl? Bakın yağ fiyatını bilmiyorum sadece o kadar pahalı ise şaşırdım.Trafo fiyatının yarı parası yapıyor.Yine geçen sene bir redresör için yağ almıştık 10 litre kadar.45 000 ytl vermiş olamayız.Çünkü verseydik hatırlardım(patronum beni çine kadar kovalardı oradan hatırlardım :)

Yağ konusunda haklısın 4-5YTL civarıdır. Ama trafo fiyatında yanlışlık var. 800KVA trafo 1250 (Bin ikiyüz elli) dolar olamaz. 15000 (On beş bin) dolar civarı (İskonto KDV hariç)

Ayrıca 800KVA trafonun yağ ağırlığı 15kV'a kadar 535kg, 36kV'a kadar 754kg olur. Çarpı 4,5YTL dersek 2400YTL ve 3400YTL eder.

Ekli dosyalar

• abb trafo fiyat listesi.rar
    314.1 KB · Görüntüleme: 0
  • DAĞITIM TRANSFORMATÖRLERİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ .doc
    66 KB · Görüntüleme: 0
ehe ehe ehe :)
haklısınız 12 500 dolar,eski adı aeg eti olan firma vardı unuttum yeni adını onda da 11 000 euro.Kusura bakmayınız :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri