trafo hesabını ve de yükün çektiği gücü nasıl öğrenebilirim ?

prizma

Üye
çektiği yükün gücüne göre trafo hesabını ve de yükün çektiği gücü nasıl öğrenebilirim ? teşekkürler. trafo küçük çapta arkadaşlar 220 gırıslı.bunun çıkışlarını kısa devre ederek bı rezıstans olusturuyorum.ama 220 gırıslı 24 v cıkıslı normal bı trafo yandı.sımdı bana yanmıycak bı trafo nasıl hesaplayabılırız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn.prizma
Çıkışları kısa devre ederseniz yanması normal.Ne amaçla kullanacaksınız ısıtma mı?

Son düzenleme:
Prızma bununla , galıba naylon poşet vs. kesme yapıyor.Trafo prımer veya sekonderıne pens ampermetre baglaynı, çok kısa zaman için akımı okuyun. Prımer veya sekonder gerılımi ıle carparak, üzerıen payda vererek yenı trafo alın veya sardırın

Prızma bununla , galıba naylon poşet vs. kesme yapıyor.Trafo prımer veya sekonderıne pens ampermetre baglaynı, çok kısa zaman için akımı okuyun. Prımer veya sekonder gerılımi ıle carparak, üzerıen payda vererek yenı trafo alın veya sardırın

Sn.zeybek

Arkadaş bence şöyle bir trafo kullanabilir.Resimdeki trafo el yapımı punta kaynağı makinesinde kullanılıyor.Primeri sağlam, güçlü ve eski bir trafonun sekonderi kalın kablolarla yeniden 4-5 spir sarılarak elde ediliyor.Sekonder akımı oldukça yüksek yapımı basit maliyeti düşük.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Sn.zeybek

Arkadaş bence şöyle bir trafo kullanabilir.Resimdeki trafo el yapımı punta kaynağı makinesinde kullanılıyor.Primeri sağlam, güçlü ve eski bir trafonun sekonderi kalın kablolarla yeniden 4-5 spir sarılarak elde ediliyor.Sekonder akımı oldukça yüksek yapımı basit maliyeti düşük.

Sn alpernbugra şekildeki trafo kaç KVA lık elimde benzeri bir trafo var ve bundan kaynak makinesi yapmayı düşünüyorum

Sn alpernbugra şekildeki trafo kaç KVA lık elimde benzeri bir trafo var ve bundan kaynak makinesi yapmayı düşünüyorum

Sn.emodiyator
Gücünü bilmiyorum, ancak resmin yanında duran çakmak size biraz bilgi verebilir.Tahmini olarak nüve kesitini hesaplayıp gücünü bulabilirsiniz.

evet ben bu telle kumaş kesıcem ama bu kadar buyuk çapta bı trafoyu makınaya monte edemem.biraz daha ufak ebatlarda bı trafo olamazmı ilginiz içi teşekkürler arkadaşlar

selam alperen bugra ben bu trafoyu kumas kartela kesımı ıcın kullancam

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri