RG3-12C röle çektiği bütün kondansatörleri geri bırakıyor

Kagan43

Üye
Merhaba arkadaşlar. Entes RG3-12C reaktif güç kontrol rölesi var. Yüke göre kondansatörleri devreye alıyor + - ışığı yandığında tekrar kondansatör alıp çıkartmak yerine tüm kondansatör gruplarını çıkartıyor sonra tekrar duruma göre 6-7 grubu birden çekiyor ayarlamaya çalışırken tekrar bütün grupları bırakıyor. Trafo 800 Kva kompanzasyon panosu 400 Kva lık kondansatör var. Herşey normal görünüyor daha önce başına gelen var mı yarsimci olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar. Entes RG3-12C reaktif güç kontrol rölesi var. Yüke göre kondansatörleri devreye alıyor + - ışığı yandığında tekrar kondansatör alıp çıkartmak yerine tüm kondansatör gruplarını çıkartıyor sonra tekrar duruma göre 6-7 grubu birden çekiyor ayarlamaya çalışırken tekrar bütün grupları bırakıyor. Trafo 800 Kva kompanzasyon panosu 400 Kva lık kondansatör var. Herşey normal görünüyor daha önce başına gelen var mı yarsimci olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Kademeler düzensiz alınca fazla geliyor bırakınca eksik kalıyor.Bu nedenle sürekli tetikleme yapıyor.

Rölenin çalışma programı fabrika çıkışında 10 olarak yüklüdür, zannedersem sizin rölenin çalışma programı yanlışlıkla değiştirilmiş
Rölenin Ayarlar/Prog menüsünün 10 olduğunu kontrol edin değil ise 10 yapıp kayıt yapıp ayarlar menüsünden onaylayarak çıkış yapın

Eğer program 10 ise o zaman önceki kondansatör gruplarında kontaktör veya kondansatör arızası vardır, devreye aldığı halde düzeltme yapmadığı için bir sonrakini alıyor, yetmeyince bir sonrakini, Son aldığı sağlam grup büyük kademe ise fazla geldiği için tümünü çıkarıyor olabilir

Son düzenleme:
Rölenin çalışma programı fabrika çıkışında 10 olarak yüklüdür, zannedersem sizin rölenin çalışma programı yanlışlıkla değiştirilmiş
Rölenin Ayarlar/Prog menüsünün 10 olduğunu kontrol edin değil ise 10 yapıp kayıt yapıp ayarlar menüsünden onaylayarak çıkış yapın

Eğer program 10 ise o zaman önceki kondansatör gruplarında kontaktör veya kondansatör arızası vardır, devreye aldığı halde düzeltme yapmadığı için bir sonrakini alıyor, yetmeyince bir sonrakini, Son aldığı sağlam grup büyük kademe ise fazla geldiği için tümünü çıkarıyor olabilir
Rölenin program ayarı 10 da akşam vardiyasinda gidicem bugün diğer söylediğinizi fabrikaya gidince kontrol edeyim. Çok teşekkür ederim
Kademeler düzensiz alınca fazla geliyor bırakınca eksik kalıyor.Bu nedenle sürekli tetikleme yapıyor.
Teşekkür ederim fabrikaya gidince kademeleri kontrol edeyim

Aynı durum benimde başıma gelmişti. Alarm ayarlarıyla ilgi bi durum var. Çözdüm ben. Sorun devam ediyor ise yarın bilgi vereyim sana araçta bı kağıda not yazmıştım unuturum diye

Aynı durum benimde başıma gelmişti. Alarm ayarlarıyla ilgi bi durum var. Çözdüm ben. Sorun devam ediyor ise yarın bilgi vereyim sana araçta bı kağıda not yazmıştım unuturum diye

Arızalı kondansatörleri tespit edip değiştirdim arıza hala devam ediyor.kademeleri ayarladım kontaktörlere baktım yeni taktıkları mı tanıttım arıza hala devam ediyor. Sizde yaptığınız şeyi söylerseniz birde sizin önerinizi yapayım. Şimdiden teşekkürler.

Hocam aynı sorun bizim de başımıza geldi, diğer arkadaşlarda baktığında yardımcı olması açısından çözümünü yazayım dedim.
Sorun harmonik alarmı ile ilgili, Röle harmonik değerin set değerinden yüksek olduğunu algılayıp kondansatörlerin zarar görmemesi için tüm kademeleri devre dışı bırakıyor.

İptal etmek için, Set tuşuna basılı tutarak menüye gir, ALR menüsüne gel thd seçeniğinin altında step ayarına geldiğinde yine set tuşuna bas, Of olan ayarı aşağı tuşuyla on olarak değiştir. Set- esc-esc-esc Ekranda save yes çıktığında set tuşuna basarak onayla.

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz harmonik algılasada kademeleri devreden çıkartmayacaktır. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri